Mały ekolog – dokarmianie ptaków

Zapraszamy na nową odsłonę cyklu „Brzdąc na Zamku”. Najbliższa seria warsztatów zostanie poświęcona tematyce ekologicznej. Podczas spotkania styczniowego dowiemy się w jaki sposób dokarmiać ptaki.

 

Na warsztatach dowiemy się kiedy i czym dokarmiać ptaki oraz nauczymy się sposobów budowy karmników. Poznamy gatunki ptaków, które zimową porą korzystają z dokarmiania i zastanowimy się dlaczego tylko niektóre zostają w naszym kraju na zimę. Spotkanie poświęcimy przede wszystkim działaniu i stworzymy w Leśnickim Parku miejsce, gdzie każdy śpiewający bywalec znajdzie dla siebie smakołyk zimową porą. Podczas zajęć stworzymy i rozmieścimy w okolicznym parku karmniki dla ptaków.

 

Na tej podstawie stworzymy mapę karmików. Należy pamiętać, że raz rozpoczęte dokarmianie ptaków należy kontynuować do wiosny. Dlatego razem w partnerem projektu Black Point Cafe zapraszamy wszystkie dzieci do opieki nad ptakami przez cały okres zimowy. Każde dziecko będzie mogło otrzymać w recepcji Zamku lub w Black Point Cafe kubeczek ziaren i oraz ulotkę z mapką karmników w parku i mądrymi zasadami karmienia ptaków.

 

Dzieci pamiętając o dokarmianiu ptaków kształtują opiekuńczy stosunek do zwierząt oraz uczą się odpowiedzialności. Celem edukacji przyrodniczej jest zrozumienie miejsca i roli człowieka w przyrodzie.

 

Spotkanie poprowadzi Aneta Sikora ze Stowarzyszenia Natura i Człowiek. Ukończyła doktorat badając trzmiele w zielonych siedliskach Wrocławia. Zainteresowania skupione wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych. Prezes Stowarzyszenia Natura i Człowiek, którego nadrzędnym celem jest ochrona środowiska.

 

Co: Brzdąc na Zamku „Mały ekolog – dokarmianie ptaków”
Gdzie: Centrum Kultury “Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: 27 stycznia (sobota) godz. 11:00 i 12:30
Udział: 15 zł/uczestnik, rodzice i opiekunowie – wstęp wolny
Czas trwania 60 minut
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 do 8 lat
Zapisy: strefazajec.pl

www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro