Love Anime! 2016

Podczas najbliższego weekendu, 27-28 lutego, zapraszamy wszystkich miłośników anime na Stadion Wrocław. Startuje festiwal kultury i popkultury japońskiej „Love Anime! 2016”.

 

W wydarzeniu, które ma formę konwentu uczestniczą osoby interesujące się kulturą i popkulturą dalekiego wschodu. Fani japońskiej animacji, gier, muzyki, a także komiksu zwanego mangą, przyjeżdżają na festiwal z całej Polski.

 

Głównymi atrakcjami będą:

koncert japońskiego wokalisty „HITT”, który wykona utwory w stylu japońskiego rocka,
konkurs Cosplay, podczas którego uczestniczy wydarzenia będą mieć okazję wykazać się swoimi umiejętnościami krawieckimi oraz scenicznymi i zaprezentują się w strojach odwzorowujących znane postaci z gier, komiksów, animacji.

 

Oprócz głównych atrakcji, podczas trwającego dwa dni wydarzenia, będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach artystycznych i kulturoznawczych, konkursach z nagrodami oraz pokazach związanych z tradycją kraju kwitnącej wiśni. W sumie ponad 200 godzin ze zróżnicowanym programem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Festiwal będzie gościł ponad 50 wystawców powiązanych z tematyką wydarzenia. Pojawią się również przedstawiciele fundacji Nami oraz grupy rekonstrukcyjnej Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej, którzy będą współtwórcami artystycznej części programu. Nie zabraknie również znanych twórców strojów z filmów i gier, którzy zapewnią atrakcje związane z konkursem i pokazami Cosplay.

 

Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00 i potrwa do niedzieli do godziny 15.00. Ceny biletów w przedsprzedaży rozpoczynają się od 20 zł – bilet jednodniowy. Będzie je można również kupić bezpośrednio przed wejściem na stadionie. Dzieci do 10 roku życia – wstęp wolny. Osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w wydarzeniu zobowiązane są do dostarczenia zezwolenia od rodziców lub opiekunów. Jego wzór znajduje się na stronie organizatora w zakładce z cennikiem biletów.

 

Więcej informacji o wydarzeniu oraz jego dokładny program na stronie internetowej: http://love.miohi.pl oraz Facebooku organizatora: https://www.facebook.com/events/217170945286732/

 

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeniach Centrum Konferencyjno Eventowego (Strefa VIP) Stadionu Wrocław w dniach 27 – 28 lutego 2016r.

 

love_anime_1 love_anime2 LOVE_ANIME4