Lotnisko na wyścigach

Czym jeżdżą lotniskowi strażacy? Jak pracuje straż graniczna? Dokąd polecieć na zimowy urlop? Tego dowiesz się 23 września na… Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Przed nami jeden z najbardziej wyjątkowych dni w tegorocznym sezonie wyścigowym.

 

Poza emocjami sportowymi – 6 gonitw – czekać na nas będą atrakcje towarzyszące, przygotowane we współpracy z Portem Lotniczym Wrocław – sponsorem sezonu 2018 na Partynicach, oraz specjalne punkty programu adresowane do seniorów.

 

W programie 14 dnia wyścigowego sezonu 2018 na Partynicach będziemy emocjonować się sześcioma gonitwami. W czterech z nich pobiegną konie czystej krwi arabskiej, natomiast w dwóch pozostałych zobaczymy zaprzęgi kłusacze.

 

23 września na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych to również Dzień Portu Lotniczego Wrocław oraz Dzień Seniora. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji towarzyszących wyścigom.

W niedzielę na Partynicach będzie można zobaczyć, na czym polega praca służb lotniskowych, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo pasażerów. Strażacy zaprezentują swój nowoczesny wóz bojowy o dźwięcznym imieniu Felix . Maszyna waży prawie 50 ton, a mimo to przyspiesza od 0 do 80 km/h poniżej 20 sekund i osiąga maksymalną prędkość 135 km/h. Piknik odwiedzą także funkcjonariusze straży granicznej i oddziału celnego. Na czym polega ich praca, jak ułatwiają ją roboty i jakich pamiątek lepiej nie przywozić z wakacji? Warto przekonać się osobiście.

Na terenie kompleksu pojawi się również wrocławskie stowarzyszenie płetwonurków Zorba. Jego członkowie pokażą akwalungi, zademonstrują na fantomie, jak udzielać pierwszej pomocy oraz zaprezentują quad, który potrafi wjeżdżać… pod wodę.

 

23 września na partynickim torze swoje święto celebrować będą również seniorzy. Jedna z gonitw odbędzie się o puchar Wrocławskiego Centrum Seniora.

 

W godzinach 13:00 – 15:00 na terenie hal jeździeckich przygotowano dla seniorów specjalny pakiet działań „Bliżej koni”. Instruktor jeździectwa opowie o partynickich koniach, oprowadzi po stajniach, seniorzy będą mogli je pogłaskać i wyczyścić, zaś na piaszczystym czworoboku chętni będą mogli skorzystać z przejażdżek konnych.

 

Późne lato to doskonały czas na zaplanowanie jesienno-zimowych wypadów. Pomoże w tym biuro podróży Almatur, które pojawi na wyścigach z ofertą wycieczek na zbliżający się sezon, w tym ze specjalnym pakietem adresowanym do seniorów.

 

Co: 14 dzień wyścigowy sezonu – Dzień Portu Lotniczego Wrocław i Dzień Seniora
Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: 23 września (niedziela) godz. 13:00 – 18:00
Wstęp wolny