Lekcje sztuki w Recepcji

„Lekcje sztuki” to cykl spotkań o formule wykładów, prowadzonych przez artystów, makerów, projektantów i kuratorów. Po raz pierwszy projekt zagości we wrocławskiej Recepcji pod hasłem „Nowe przestrzenie”. Tematyka spotkań w sezonie jesiennym będzie dedykowana intermedialnym poszukiwaniom i praktykom artystycznym.

 

Celem organizatora projektu, Fundacji Ładne Historie, jest zaprezentowanie szerszej publiczności najbardziej interesujących trendów w polskim i międzynarodowym środowisku twórczym. Formuła ta doskonale sprawdziła się podczas dwóch dotychczasowych odsłon projektu, które odbywały się w Świdnicy, a nadchodząca edycja będzie jednocześnie jego wrocławską premierą.

 

Hasło edycji, „Nowe przestrzenie” można odczytywać dosłownie, ale odnosi się też ono do zaproponowanej tematyki cyklu: podczas czterech kolejnych spotkań będziemy się przyglądać nowym narracjom w sztuce, mediom interaktywnym, kulturze remiksu oraz procesowi nadawania nowego znaczenia analogowym praktykom artystów-plastyków i „przywracania” ich kulturze onlinowej. Przeanalizujemy rolę technologii audiowizualnej na styku sektorów, a także skupimy się na nowej definicji obiektu w sztuce, zwłaszcza tej tworzonej pomiędzy światem fizycznym i cyfrowym. Wszystko to w towarzystwie najbardziej interesujących postaci młodego pokolenia polskich twórców.

 

Spotkania będą się odbywały we wtorki o godzinie 18:00. Wszystkie mają otwarty, bezpłatny charakter. 

 

Program spotkań

 

Recepcja, ul. Ruska 46, Wrocław

 

23.10.2018 godz. 18:00
“Alfabet nowychnarracji”
Prowadzenie: Anna Desponds

O tym, czym są nowe narracje w sztuce i kto za nimi stoi. Wykład będzie swoistym przeglądem najciekawszych prac z dziedziny nowych mediów polskich i zagranicznych artystów.

 

30.10.2018 godz. 18:00
“Mix i Mushup kultury wizualnej”
Prowadzenie: Beata Śliwińska/ Barrakuz

Tematem wykładu jest zjawisko digitalizacji procesu twórczego, czyli droga przez jego wszystkie etapy, od papieru do zaawansowanego projektu cyfrowego, łączenie znaczeń i wizualna dekonstrukcja.

 

06.11.2018 godz. 18:00
“Złudzenia. Nowe media w sztuce”
Prowadzenie: Marek Straszak

Tematem spotkania jest wpływ technologii na naszą percepcję. Wykład będzie traktował o technikach audiowizualnych w kontekście realizacji artystycznych i biznesowo-rozrywkowych, czyli… dokąd to wszystko zmierza.

 

13.11.2018 godz. 18:00
“Między bitami a atomami – o łączeniu świata fizycznego z cyfrowym w praktyce artystycznej”
Prowadzący: Jakub Koźniewski/ PanGenerator

Spotkanie dotyczące nowych możliwości kreowania obiektów i sytuacji artystycznych, które łączą światy fizyczny i cyfrowy. Na przykładzie działań grupy panGenerator oraz najnowszych prac badawczych i eksperymentów z obszaru projektowania interfejsów i interakcji.

 

https://www.facebook.com/LekcjeSztuki/
http://ladnehistorie.pl/lekcje-sztuki/