KURS PODSTAW RZEŹBY

Kurs stanowić będą cztery czterogodzinne sesje w odstępie jednego tygodnia pomiędzy nimi – kolejno 5, 12, 19 i 26-go września. Tematem, który weźmiemy na warsztat będzie postać człowieka w ujęciu rzeźby małego formatu (do ok. 30 cm wys.). W czasie kursu zapoznasz się z rozmaitymi możliwościami realizacji rzeźb małego i dużego formatu w ujęciu realistycznym oraz autorskich interpretacji sylwetki człowieka.

 

Będzie to podstawą do dalszego samodzielnego zgłębiania tematu lub uczestnictwa w kolejnych, specjalistycznych zajęciach. Omówimy na przykładach i wypróbujemy poszczególne koncepcje, materiały i techniki – poprzez dodawanie i odejmowanie materiału rzeźbiarskiego (praca z gliną/woskiem/plasteliną lub drewnem/kamieniem/styropianem). Zapoznasz się z anatomią człowieka – sposobem wymiarowania i proporcjami.

 

Każdy z uczestników otrzyma zestaw narzędzi do budowy stelażu i modelowania. Wykorzystamy materiały ogólnodostępne w codziennym życiu, tak aby doświadczenia z kursu można było wykorzystać w domu. Niektóre narzędzia wykonamy samodzielnie.

Michał Wasiak – Absolwent Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, dyplom z zakresu Form Użytkowych oraz Haftu, tytuł Czeladnika Rzeźby w Drewnie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Malarstwa i Rzeźby, kierunek Rzeźba, pracownia dyplomująca profesor Grażyny Jaskierskiej. Obecnie doktorant na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. Christosa Mandziosa.

 

Zapisy: michalwasiakart@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń