“Kult ciała” na żywo z zespołem Czerwie

Pokaz „Kultu ciała”, przedwojennego romansu w kooprodukcji polsko-austriacko-węgiersko-francuskiej z Eugeniuszem Bodo w obsadzie oraz muzyką na żywo graną przez zespół Czerwie, to propozycja wrocławskiego Centrum Kultury „Zamek” na zbliżający się Dzień Kobiet.

 

Wszyscy odwiedzający Zamek 8 marca będą mieli okazję również obejrzeć wystawę pt. “Cudowna kobieta” przedstawiającą wizerunki kobiet na reprodukcjach starych fotografii pochodzących z przełomu XIX/XX wieku.

 

KULT CIAŁA (1929r) reż. Michał Waszyński

Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby „Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną… Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu. Kiedy Stumberg dowiaduje się o ich miłości, postanawia wyjechać z Hanką, by zapomniała o Czesławie. Odbywają podróż po Europie. Boże Narodzenie spędzają na Riwierze. Hanka wyznaje Stumbergowi, że nie może zapomnieć Czesława, który tymczasem stacza się coraz niżej, choć jego wystawiona w Zachęcie rzeźba zostaje nagrodzona i uznana za arcydzieło. Nikt nie rozpoznaje w obdartym, zarośniętym mężczyźnie jej autora… Kiedy Czesław idzie do swojego atelier, zastaje w nim Hankę, czekającą na niego z utęsknieniem i miłością. /za filmpolski/

 

Zespół CZERWIE

Niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego. O tym, jak wspaniale grają mogliśmy się przekonać podczas wcześniejszych występów w CK ZAMEK, gdzie zagrali muzykę do filmów: „Nosferatu”, „Mumia”, Metropolis” czy „Mania”
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, Instrumenty perkusyjne, Instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

 

Co: „Kult ciała” pokaz filmu (wyst. Eugeniusz Bodo) z muzyką na żywo zespołu Czerwie
Gdzie: Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: 8 marca (czwartek) godz. 19:00
Bilety – 20zł, dostępne na biletyna.pl

 

Co: “Cudowna kobieta” – wystawa
Gdzie: Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: czynna od 8 marca do 22 kwietnia
pon-pt. 10:00 – 20:00, sob-niedz. 10:00 – 18:00
Wstęp wolny

www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro