Koty z Marsa – wystawa

Koty to kosmici – wielu to podejrzewało, ale nie wszyscy odważyli się głośno przyznać. Będzie to można zrobić bez skrępowania w najbliższą sobotę w Klubie Pod Kolumnami. Wielbicieli kotów i sztuki, mieszkańców Nadodrza, Wrocławia, świata i wszechświata zapraszamy do zgłębiania tajemniczej kociej natury – czyli na wernisaż wystawy zbiorowej artystów związanych z facebookową grupą Ciemna Strona Sztuki – Dark Side of Art.

 

Wystawa „Koty z Marsa” jest pomysłem strony facebook’owej Ciemna Strona Sztuki. Założeniem strony jest promocja twórczości i umożliwienie młodym artysta zaistnienie i pokazanie się „światu”. Zaś ideą wystawy było aby kilkanaście osób stworzyło swoją wizję tematu w technice dowolnej. Po trzech miesiącach powstało około 40 prac wykonanych przez 26 autorów. Sam pomysł sięga piętnastu lat wstecz i miał być koncepcją indywidualną wprowadzającą element humoru do malarstwa. Pomysł polegał na tym, że widzimy Marsa w kolorze czerwonym, bo całą powierzchnie pokrywają koty w tym kolorze. Wtedy nie został zrealizowany, ale już obecny wariant, że robi to kilkunastu artystów, jest bardziej ciekawa. Każdy ma swój świat tworzenia i podchodzi inaczej do pracy, choć było ryzyko, że wystawa jako całość może być niespójna, jednak ważne, że udało się stworzyć właśnie przez różny sposób tworzenia dobrą całość.

Dla kilku osób była to pierwsza możliwość zaprezentowania się na wystawie, a kilkanaście osób ma już sporu dorobek artystyczny. Takie zestawienie osób, które dopiero stawia pierwsze kroki z osobami, które już mają spore doświadczenie sprawia, że z jednej strony można skonfrontować swoje umiejętności, podnieść je, a także spojrzeć na coś co zrobione zostało na „świeżo” bez bagażu doświadczeń artystycznych. Część cyfrową przygotowaliśmy jako wydruki na papierze fotograficznym z zapewnieniem opraw. Z trzydziestu pięciu prac: 11 to obrazy olejne/akrylowe, 6 to rysunki lub technika mieszana (farby/kredki/ołowki), 1 to fotografia, 17 to fotomanipulacje lub malarstwo cyfrowe.

/autor tekstu: Tomasz Bartosik/

 

Lista autorów:

Sebastian Moń / Magdalena Kułak / Michał Piotr Barfrog / Zbigniew Oporski / Grzegorz Kochaniec / Paweł Miksiewicz / Wojciech Zwoliński / Piotr Kozioł / Raisa Deklewa / Piotr Misiorowski / Magdalena Fedoryszyn / Weronika Szczepańska / Mirosłw Iskra / Cezary Skoczeń / Katarzyna Kruczyńska / Agnieszka Tutu Szymańska / Aleksandra Yorutsuki Andrzejewska / Arkadiusz Elion Masalski / Olga Solowska – Korab / Laura Jerzak / Tomasz Czerkawski / Inka K.Turoń / Karolina Wojtera / Patrycja Gaida / Piotr Baćko / Tomasz Bartosik / Hubert Solczyński

 

Co: Wystawa „Koty z Marsa”
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 5 listopada – 21 grudnia 2018
Wernisaż: 10 listopada 2018, sobota, godz. 18:00
Wstęp wolny