Kosy w CK Agora

Pieśni rodzime Kraju Kwitnącej Jabłoni w miejskim wydaniu to tytuł koncertu polskich pieśni ludowych we współczesnych aranżacjach zespołu Kosy. Podczas występu usłyszeć będzie można historie, które na wsiach przekazywano z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu dotrwały do naszych czasów.

 

Przywędrowały do nas od śpiewaczek i śpiewaków wraz z ich drogą z kraju do kraju, ze wsi do wsi, od opowieści do opowieści. W repertuarze znalazły się pieśni z Dolnego Śląska, Kurpi, Mazowsza czy Podkarpacia we współczesnych aranżacjach. Kobiecym głosom towarzyszy akompaniament skrzypiec, altówki, liry korbowej, harmonium, bębnów ramowych i instrumentów perkusyjnych.

 

Kosy – siostry w pieśni, intrygujące kobiece głosy śmiało improwizujące przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych. Zespół ujmuje pieśni rodzime Kraju Kwitnącej Jabłoni w swych twórczych, współczesnych aranżacjach.

Kosy powstały w czerwcu 2019 i dzięki współpracy z Fundacją “Deutsch-Polnische Gesellschaft Berlin” mają na swoim koncie kilka koncertów w Berlinie, zdobyły II nagrodę na Festiwalu Folkloru Lokalnego Strażnicy Tradycji w Siedlęcinie, a także Nagrodę Publiczności wraz z wyróżnieniem jury za “znakomite wykorzystanie możliwości wokalnych w aranżacjach pieśni” podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej “Mikołajki Folkowe” w Lublinie.

 

Kosy w składzie: Aleksandra Gronowska, Kasia Pakosa, Anastazja Sosnowska, Katarzyna Szetela-Pękosz.

 

Co: Kosy – koncert
Gdzie: Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław
Kiedy: 13 września 2020 r. / niedziela / godz. 18:00
Bilety: przedsprzedaż: 20 zł / w dniu koncertu: 30 zł / 20% zniżki NASZ WROCŁAW