Konkurs na interpretację tekstu Różewicza

Z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na konkurs pod nazwą „RÓŻnE teksty ćWICZ” – skierowany do amatorów poezji, twórczości Różewicza i pasjonatów aktorstwa. Pierwszy etap przedsięwzięcia, to konkurs na najlepszą interpretację tekstów Różewicza. Polega on na przesłaniu nagrania wideo z interpretacją aktorską dzieła lub jego fragmentu napisanego przez wyżej wymienionego autora. Profesjonalne jury złożone z zawodowych aktorów oceni nadesłane prace i wyłoni 7 zwycięzców.

 

Na wyłonionych z konkursu czekają nagrody: 100 zł (na 100-lecie urodzin Różewicza), udział w 6-dniowych warsztatach aktorskich (warsztaty złożone z: ćwiczeń dykcji, emisji głosu i poprawnej wymowy, ćwiczeń integrujących powstającą grupę teatralną, pracy nad interpretacją tekstu i poprawieniem interpretacji wyłonionych fragmentów) oraz udział w spektaklu wieńczącym projekt, w którym autorzy konkursowych prac staną na scenie z zawodowymi aktorami. W razie możliwości w spektaklu weźmie udział muzyk, który stworzy oprawę muzyczną i udoskonali pokaz. Spektakl finałowy odbędzie się w sali Klubu Pod Kolumnami, w wypadku sytuacji pandemicznej na skwerze przy pl. św. Macieja.

 

E-mail na który należy przysyłać filmy: konkurs.rozewicz@gmail.com

 

Skład jury aktorskiego i jednocześnie aktorów biorących udział w końcowym pokazie: Agata Kucińska (Wrocławski Teatr Lalek, współpracuje z Teatrem Capitol), Maciej Kowalczyk (Wrocławski Teatr Współczesny) i Piotr Misztela (współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu). Dopuszczamy niewielkie zmiany w składzie jury.

 

Harmonogram:

– ogłoszenie konkursu – 1 marca 2021 – 13 czerwca 2021
– obrady jury 14 – 19 czerwca 2021
– rozstrzygnięcie konkursu – 20 czerwca 2021
– stworzenie scenariusza spektaklu z włączeniem nagrodzonych fragmentów i dopełnieniem innymi tekstami, reżyseria – 20 czerwca – 2 lipca 2021
– warsztaty dla laureatów – 3-8 lipca 2021
– prezentacja przygotowanego spektaklu – 9 lipca 2021

 

Co: RÓŻnE teksty ćWICZ – konkurs na artystyczną interpretację tekstu Tadeusza Różewicza
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 1 marca 2021 – 13 czerwca 2021
Wstęp wolny