Koncert Rímski – Muracki

2 grudnia scena Klubu Pod Kolumnami gościć będzie niezwykły, polsko-czeski duet. Swoje czasem pełne refleksji, czasem niepozbawione lekkiej ironii autorskie utwory z elementami jazzu i bluesa zaprezentuje czeski pieśniarz, Petr Rímský. Gościem specjalnym wydarzenia natomiast będzie Antoni Muracki – znany z zamiłowania do czeskiej piosenki poetyckiej warszawski pieśniarz, poeta i tłumacz.

 

Petr Rímský – czeski pieśniarz indywidualista. O sobie samym jednak mówi, że jest raczej gawędziarzem z gitarą. Na czeskiej scenie muzycznej stał się znany za sprawą m.in. utworów „Blues o hvězdě”, „Křídla a kopyta” czy „A ještě radši se vracím”. Teoretyk i pedagog gitarowy, autor publikacji muzycznych. We Wrocławiu, wraz z innymi znanymi czeskimi muzykami, pierwszy raz zagrał w listopadzie burzliwego 1989 roku. Po latach na scenie Klubu pod kolumnami wystąpi ze swoim pierwszym niezależnym albumem „Zákon o zachování lásky”.

 

Antoni Muracki – gość specjalny koncertu. Warszawski bard, pieśniarz i poeta. Autor licznych wierszy, pieśni i piosenek autorskich. Wydany plon tej działalności to m.in. trzy płyty autorskie. Dwupłytowy, już platynowy, album z piosenkami czeskiego barda Jaromíra Nohavicy, to też jego autorski, choć oczywiście wsparty przez samego Nohavicę i z nim uzgodniony, pomysł. W 2004 roku wymyślił też przedsięwzięcie nazwane „Salonik z kulturą” (obecnie „Salonik”), a chwilę później „Pejzaż z piosenką”. Oba to miejsca podróży do krainy znaczących słów i dobrej muzyki.

http://www.rimsky.cz
http://muracki.pl/

 

Co: Koncert Petra Rímskiego i Antoniego Murackiego
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: Sobota, 2 grudnia, godz. 19:00
Wstęp wolny

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny