Koncert kolęd

Jeśli kolędować, to w większym gronie! Będziemy mieli ku temu okazję już 6 stycznia w Klubie Pod Kolumnami – zapraszamy na koncert dwóch chórów – Ostinato i Sursum Corda oraz zespołu wokalnego Unity. Wstęp wolny

 

UNITY

Zespół wokalny Unity to grupa specjalizująca się w łączeniu różnych gatunków muzycznych. Wykonują głównie muzykę a cappella. W repertuarze posiadają utwory sakralne i świeckie różnych epok. Skupiają się jednak przede wszystkim na wykonywaniu opracowań muzyki rozrywkowej. Pomysł założenia zespołu powstał spontanicznie z inicjatywy członków Unity, których połączyła pasja wspólnego śpiewania. Zespół działa od 2015r. Wspólnie stanowią twórczą grupę, której wszyscy wokaliści mają wpływ na dobór repertuaru oraz jego interpretację. W swoim dorobku maja wiele koncertów na terenie Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny. W 2017r. brali udział w V Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym, im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra w Toruniu, gdzie wyśpiewali srebrny dyplom oraz w XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Kluczborskie Trele, gdzie również zdobyli II miejsce. Do ostatnich osiągnięć zespołu należy zdobycie I miejsca na I Milickim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w 2018r. Nagrali również dwa single, które znajdują się na płycie chóru Cantabile. Poza działalnością koncertową zespół bierze udział w rozmaitych projektach wokalno-instrumentalnych. W skład Unity wchodzą Beata Krzenciessa, Julia Świerczyńska, Magdalena Balaszczuk, Antoni Krasowski, Mateusz Łuszczyński oraz Karol Kaczkowski.

Program:
Północ już była
Bóg – Człowiek
A cóż z tą Dzieciną
Christmas Angel
Bóg się rodzi
Światłość przychodzi na świat
Triumfy Króla niebieskiego

 

OSTINATO

Chór Kameralny Ostinato działający przy Radzie Osiedla Ołbin we
Wrocławiu od samego początku prowadzony jest przez Lilianę Jędrzejczak, absolwentkę Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zespół powstał w listopadzie 2011 roku z inicjatywy dawnych członków Chóru Politechniki Wrocławskiej. Chór sporo koncertuje i stale powiększa swój repertuar, w którego skład wchodzą zarówno utwory muzyki dawnej jak i współczesnej. Na koncertach usłyszeć można utwory religijne, świeckie, sporą część zajmuje folklor polski oraz utwory zebrane z całego świata. W roku 2015 zespół zajął I miejsce na III Regionalnym Przeglądzie Pieśni Chóralnej oraz otrzymał tytuł Laureata w XXI Międzygminnym Przeglądzie
Grup Kolędniczych „Pastorałka” w Ligocie Polskiej. Chór Ostinato od 2014 roku jest organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Chórów Osiedlowych. Festiwal ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i systematycznie się rozrasta.

Program:
Z narodzenia Pana
The First Noel
Do szopy hej pasterze
Mizerna cicha
Szczedryk
Kolęda śpiewka
Dormi Jesu

 

Sursum Corda

Chór “Sursum Corda” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim istnieje od niemalże 25 lat. Od września 2011r. prowadzony jest przez panią dyrygent Beatę Krzenciessę. Chór wykonuje utwory sakralne, świeckie, patriotyczne, okolicznościowe i popularne. Występuje nie tylko na scenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku ale również w Domach Opieki Społecznej takich jak: DPS przy Rędzińskiej, Mącznej, Kościuszki,Skwierzyńskiej, Świątnickiej, Cichej, Grunwaldzkiej, Litewskiej a ostatnio w nowootwartym Angel Car przy ul. Dyrekcyjnej. Chór brał udział w licznych Przeglądach Chórów Senioralnych. W 2017r. chór otrzymał wyróżnienie w VI Przeglądzie Chórów Senioralnych.

Program:
Noc cicha w śnie
Zaśpiewam Jezuskowi
Za gwiazdą
Zaśnij dziecino

 

Co: koncert kolęd
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 6 stycznia 2019, niedziela, godzina 16.00
Wstęp wolny

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/372125930262984/
www.kolumny.art.pl