Magdalena Lasota Komplementy wystawa w Galerii za szafą

Komplementy w Galerii Za szafą

Magdalena Lasota urodziła się w epoce fotografii analogowej, ale za aparat chwyciła, kiedy normą była technika cyfrowa. Zrobiła to, by dokumentować ulice swojego ukochanego Wrocławia, który przez wiele lat był jej inspiracją.

“Moje zdjęcia dokumentują mój świat, zwłaszcza ten najbliższy na którym najbardziej mi zależy. Oto moja rodzina, moje koty, mój dom, moje miasto, a pośrodku tego ja, czasami będąca tylko fragmentem tła a czasami głównym podmiotem. Zadaję sobie pytania, których nie potrafię wypowiedzieć słowami. Szukam odpowiedzi, które nie zawsze chcą przyjść.”

Aby uporządkować swoją wiedzę fotograficzną, ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w łodzi na kierunku Fotografia.
Z czasem fotografia Magdaleny Lasoty coraz bliżej dotykała jej samej, już nie tylko poprzez jej miasto, ale także przez rodzinę (do której zaliczają się 3 koty,
które z pasją obserwuje i uwiecznia). Dotarła do autoportretu, który od lat jest jej ulubioną formą ekspresji. Uwieczniając własne stany emocjonalne i cielesność daje wyraz swoim przekonaniom i ocenie świata. Człowiek staje się w jej fotografii centralnym punktem. Obecnie jest słuchaczką w MFF „Kwadrat” we Wrocławiu.

Co: Magdalena Lasota. Komplementy, wystawa fotografii
Gdzie: Galeria Za szafą, ul. św. Marcina 4, Ostrów Tumski, Wrocław
Kiedy: 9 sierpnia – 8 września

od poniedziałku do piątku: 11.00-19.00
w soboty i niedziele: 11.00-16.00

 

Bilety: Wstęp wolny

 

Magdalena Lasota. Komplementy, wystawa fotografii