Komiksofon 21

Wojciech Stefaniec – laureat nagrody w kategorii „najlepszy rysownik roku” oraz Michał Kuszyk – ilustrator tworzący głównie w stylistyce trash’owej i strret-artowej, będą gośćmi najbliższej edycji Komiksofonu. Spotkanie poprzedzą warsztaty komiksowe, natomiast w głównej części wieczoru tradycyjnie możemy liczyć na dużo dobrej muzyki, obrazów, zaskakujących pytań oraz całkowicie nieprzewidywalnej sesji rysowania na żywo.

 

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie w piątek 15 kwietnia o godz. 19:00 do wrocławskiego klubu Barbara przy ul. Świdnickiej. Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – wstęp wolny.

 

Goście kwietniowego Komiksofonu gwarantują moc doznań wizualnych. Zarówno Wojciech Stefaniec jak Michał Kuszyk to rysownicy, którzy w swojej twórczości nie stronią od eksperymentów, zaś ich ilustracje są wyrazem niczym nieograniczonej artystycznej wolności. Zarówno w formie jak i treści rysowanych komiksów, autorzy swobodnie przekraczają kolejne granice, dając tym samym wyraz swojej bezkompromisowości.

 

Uczestnicy Komiksofonu w pierwszej części obejrzą autorskie videoklipy przygotowane przez gości. Kilkuminutowe filmiki w formie teledysku z wykorzystaniem muzyki, która najbardziej inspiruje artystów, pokazują proces powstawania ilustracji od wstępnego szkicu do finalnej formy. Następnie rysownicy odpowiedzą na pytania prowadzącego komiksowe wywiady – Andrzeja Jarczewskiego oraz zgromadzonej publiczności. Natomiast ostatnia część Komiksofonu to sesja rysownia na żywo, w trakcie której Wojciech Stefaniec i Michał Kuszyk zaprezentują swoje umiejętności w wersji „live”, tworząc ilustracje na zadany temat.

 

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami rysowniczymi, które po raz pierwszy zostały zorganizowane podczas lutowego Komiksofonu, najbliższą edycję również poprzedzą zajęcia z rysunku komiksowego, które poprowadzi rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division 48 – Grzegorz Przybyś. Warsztaty są bezpłatne, natomiast liczba miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: a.jamroszczak@gmail.com

 

Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz – Konrad „Koko” Okoński, autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie. Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.
Wywiady z autorami przeprowadzi Andrzej Jarczewski – wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

 

Co: Komiksofon 21, goście – Wojciech Stefaniec, Michał Kuszyk
Gdzie: Barbara, ul. Świdnicka 8c, Wrocław
Kiedy: 15 kwietnia 2016, piątek, godzina 19:00
17:00 – 19:00 warsztaty, prowadzenie Grzegorz Przybyś (obowiązują zapisy)
Wstęp wolny

 

Projekt Komiksofon jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

www.facebook.com/komiksofon
www.twitter.com/Komiksofon

 

Michał Kuszyk (1) Michał Kuszyk (2)

Plakat Komiksofon 9 (20)

Plakat Komiksofon 9 (20)

Wojciech Stefaniec (1) Wojciech Stefaniec (2)