
Komiksofon 19
Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski 20 listopada będą gośćmi Komiksofonu, który odbędzie się w Sanatorium Kultury. Atrakcją będą „komiksofonowe” torby z grafiką zaprojektowaną przez wrocławskiego ilustratora – Grzegorza Wróblewskiego, które otrzyma pierwszych 60 uczestników spotkania.
Gośćmi listopadowego spotkania będą Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski. Rysownicy najpierw zaprezentują swój warsztat w formie przygotowanego wcześniej wideoklipu, następnie odpowiedzą na pytania publiczności, zaś w finale wieczoru wezmą udział w najbardziej emocjonującej części projektu, jaką jest rysowanie na żywo.
Komiksofon poprowadzi znany wrocławski ilustrator i twórca komiksów internetowych – Konrad „Koko” Okoński, natomiast rozmowy z gośćmi: Andrzej Jarczewski – wybitny znawca sztuki komiksu oraz zapalony ich kolekcjoner.
Komiksofon numer 19 będzie zwieńczeniem cyklu realizowanego w 2015 roku. Z tej okazji organizatorzy przygotowali zestaw kolekcjonerskich toreb, przeznaczonych dla pierwszych 60 osób, które 20 listopada przed godz. 19:00 pojawią się we wrocławskim Sanatorium Kultury.
Kajetan Wykurz – rocznik 1983. Absolwent liceum plastycznego i kierunku filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo zajmuje się ilustracjami do książek dla dzieci. Jego historie publikowane były m.in.: w “Kolektywie”, “Bicepsie” i antologiach konkursu MFKiG. Laureat drugiego miejsca w tymże konkursie za komiks “Fotoalbum” (scen. Michał Lebioda), wyróżnienia za komiks „Traf” (scen. Magda Kożyczkowska), oraz trzeciego miejsca w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim za pracę “Zabawa w Wojnę”. Autor tytułowej postaci i współautor (wraz z Michałem Lebiodą) komiksu “Demoniczny Detektyw”. Obecnie, razem ze scenarzystą, Maciejem Andrysiakiem tworzy drugą część webkomiksowej mini serii urban-fantasy: „Portal”. Część pierwsza ukazała się nakładem wydawnictwa Gindie. Z zamiłowania kinoman.
Filip Wiśniowski – rocznik 1977 , wrocławianin, absolwent PLSP. Swoją przygodę z komiksem rozpoczął już jako mały chłopiec. W wieku lat 15 zarzucił komiks by zająć się sportem. Do komiksu powrócił w 1998. W 1999 roku zaczął prace nad „Gwiezdną Nawojką” i od tej pory tworzy komiksy lekkie i przyjemne dla oka, ucha i ducha. Jest jednym z najprężniej tworzących artystów na rynku komiksu niezależnego. Od 2001 roku do dziś pokazują się m.in. „Ciach Bajera”, „Niebezpieczny kurczak” „B Mag” „Kapitan Mineta”, „Zaklęcie Boga Pytona” i wiele, wiele innych. Jest pomysłodawcą i organizatorem – Złotych Kurczaków – najbardziej wyczekiwanej imprezy zrzeszającej artystów komiksu niezależnego i nagradzającej ich w kilku kategoriach. Swoim zaangażowaniem w organizację projektu ZK i profesjonalnym podejściem rozbudził i dowartościował polski komiks niezależny.
Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.
Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.
Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016
Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak@gmail.com
Komiksofon na Facebooku www.facebook.com/komiksofon
Komiksofon na Twiterze www.twitter.com/Komiksofon
Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich.
Co: Komiksofon 19
Gdzie: Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, Wrocław
Kiedy: 20 listopada, piątek, godzina 19:00
Wstęp wolny