KOLEKCJA PRYWATNA

Galeria Entropia zaprasza na wystawę Aino Nebel i Tomasza Niedziółka pt. Kolekcja Prywatna. Aino Nebel i Tomasz Niedziółka z Kolonii i Wrocławia, prezentują swoje prace jako duet artystyczny w instalacji site specific. Zainspirowani wnętrzem galerii wybierają „Prywatną kolekcję” obiektów, zdjęć i rysunków, aby stworzyć splot uczuć i relacji między artystami i artefaktami, publicznością i intymnością pokoju, fikcyjną historią i teraźniejszością.

 

Aino Nebel. Artystka pochodząca z Berlina, od siedmiu lat mieszka i tworzy w Kolonii. Studiowała na Uniwersytecie w Halle i Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Dyplom w 2002 roku w pracowni profesor Ulrike Grossarth. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem.

„Estetyka mojej sztuki to estetyka powstawania, procesu zmian i transformacji.” – ainonebel.de

 

Tomasz Niedziółka. W 2003 obronił dyplom we wrocławskiej ASP w pracowni profesor Krystyny Cybińskiej. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni na stanowisku wykładowcy w Katedrze Mediacji Sztuki. Stypendysta MKiDN (2007). Zajmuje się rzeźbą, ceramiką, rysunkiem, fotodokumentacją.

„…nie podążam za ustalonym wcześniej kształtem, lecz na bieżąco szukam relacji pomiędzy kreowaną przestrzenią, a możliwościami dyktowanymi przez samo tworzywo.” – tomaszniedziolka.com

 

Od września 2017 wspólnie prowadzą okno wystawowe ‘sevinc.pa’ w pustostanie znajdującym się na tej samej ulicy co ich studio w Kolonii.

 

Co: Aino Nebel i Tomasz Niedziółka – KOLEKCJA PRYWATNA
Gdzie: Galeria Entropia, Wrocław ul. Rzeźnicza 4
Kiedy: 28.02—19.03.2019
Otwarcie: 28.02.2019 godz. 18.00 | czwartek
Wstęp wolny

www.entropia.art.pl
https://www.facebook.com/galeria.entropia
entropia@entropia.art.pl