Dzień Kobiet: porady prawników

8 marca prawnicy firmy KOKSZTYS S.A. będą udzielali bezpłatnych porad dla wszystkich kobiet, które prowadzą, bądź chcą w przyszłości założyć własną firmę.

 

– Organizujemy akcję w Dniu Kobiet, jednak termin ten jest w zasadzie pretekstem do jak najbardziej efektywnego wsparcia wszystkich przedsiębiorczych pań – mówi Anna Matuszewska, dyrektor projektu dla mikroprzedsiębiorstw Pakiet 99. – Sytuacja kobiet na rynku pracy jest nadal fatalna. Często są one dyskryminowane, firmy preferują zatrudnianie mężczyzn, jako “bezpiecznych pracowników”, którzy nie będą np. korzystali z urlopu macierzyńskiego. Dlatego coraz więcej pań decyduje się na założenie własnej firmy, jako alternatywy dla bezrobocia, czy bycia na utrzymaniu męża lub partnera. Chcemy pomóc, przynajmniej jeżeli chodzi o kwestie prawne, w stawianiu pierwszych kroków na polu aktywności biznesowej. Pragniemy doradzić kobietom prowadzącym już własną firmę jak działać efektywnie i zgodnie z prawem. Zapraszamy do naszej siedziby przy Armii Krajowej we Wrocławiu w sobotę 8 marca w godzinach od 10 do 16. Na pytania będzie odpowiadać czterech prawników.

 

Specjaliści odpowiedzą m.in. na pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, kwestiami windykacyjnymi, zawieraniem umów z pracownikami i kontrahentami. Wytłumaczą zawiłości oraz przedstawią nowe uregulowania dotyczące prawa pracy. Opowiedzą, co należy zrobić podczas rejestrowania spółki bądź zakładania własnej działalności, o klauzulach niedozwolonych w umowach konsumenckich czy ochronie praw konsumenta w umowach zawieranych na odległość.

 

Co: Bezpłatne porady prawników KOKSZTYS S.A. dla przedsiębiorczych kobiet
Gdzie: KOKSZTYS, al. Armii Krajowej 61, przy skrzyżowaniu z ul. biskupa B. Bogedaina, budynek A, IV piętro
Kiedy: 8 marca, sobota, godz. 10 – 16
Porady bezpłatne

 

Anna Matuszewska, kancelaria KOKSZTYS

Anna Matuszewska, kancelaria KOKSZTYS

 

Anna Matuszewska, kancelaria KOKSZTYS

Anna Matuszewska, kancelaria KOKSZTYS