Klatka z łez

20 maja 2017 r. Wrocławski Teatr Tańca ponownie zaprezentuje we Wrocławiu swój spektakl pt. “Klatka z łez”. Jego premiera odbyła się w kwietniu tego roku w Centrum Historii Zajezdnia. Tym razem, spektakl w reżyserii Bożeny Klimczak zobaczymy w Centrum Kultury Wrocław-Zachód na Nowym Dworze o godzinie 19:00.

 

“Klatka z łez” to spektakl inspirowany dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane pt. “Psychoza 4.48” i “Łaknąć”. Artyści poprzez sztukę tańca starają się odpowiedzieć na pytanie do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach: czucia, obcowania, dawania jak i brania, bliskości, dotyku, przytulenia? Posługując się językiem ruchu, zadajemy pytania o podstawowe wartości i potrzeby – kochania i bycia kochanym.

 

Wrocławski Teatr Tańca to nowy teatr we Wrocławiu, który powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu najlepszych tancerzy, posiadających wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na scenach w kraju i za granicą (m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luxemburgu, Estonii).

 

Co: Spektakl “Klatka z łez” Wrocławskiego Teatru Tańca
Gdzie: Centrum Kultury Wrocław-Zachód, Chociebuska 4-6, Wrocław
Kiedy: 20 maja 2017, godz. 19:00
Bilety: 40 zł do kupienia na www.teatr.dance

21 maja spektakl odbędzie się również w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie o godz. 19:00