JOANNA KAUCZ – SZTUKA SAMOKONTROLI

Malarka czy dziennikarka tropiąca ślady zbrodni, dokumentalistka czy fotografik zimnym okiem uwieczniający trudny do uchwycenia moment przemocy, stan przejścia? Zatrzymuje filmowo kadr, jak gdyby działo się to wszystko naprawdę, cały czas, tylko my tego nie wiemy.

 

Kim jest Joanna Kaucz? Dlaczego sama sobie pozuje nago, dlaczego posługuje się tak realistyczną oczywistością tworząc złudę kolorowych, ładnych i miłych prac, żeby za chwile dotarła do nas wiadomość, że to, co widzimy, to nie do końca to, co mamy zobaczyć? Sama siebie uśmierca, sama sobie zadaje ból, delektując się przy tym świetnym warsztatem, popisując się przed nami dystansem do życia i samej siebie. Niezwykłym magnetyzmem swoich obrazów pozwala przejść ponad figuratywność do świata wyobraźni.

 

Wystawa SZTUKA SAMOKONTROLI to pierwszy po prawie 10 latach pokaz prac Joanny Kaucz we wrocławskiej galerii sztuki. W mia ART GALLERY artystka zaprezentuje selektywny wybór obrazów najnowszych uzupełniony najlepszymi pracami wcześniejszych etapów twórczości. Sięga po ogromne płótna, żeby za chwile wykonać precyzyjny obraz na maleńkiej desce do krojenia. Jest nieprzewidywalna. Pokazuje głownie siebie, jednak to pretekst do pokazania człowieka w ogóle. Co zobaczycie Państwo?

 

JOANNA KAUCZ – urodzona w 1981 r. we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2007 r. obroniła dyplom na Wydziale Grafiki oraz w 2009 r. na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Od 2012 r. asystentka w Katedrze Malarstwa ASP we Wrocławiu. Autorka wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem, a jej poszukiwania artystyczne oscylują wokół tematyki autoportretu. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Partnerzy: Fundacja All That Art / Sleepwalker.pl / Fabrykasensu.pl

 

Co: JOANNA KAUCZ – SZTUKA SAMOKONTROLI, wystawa malarstwa
Gdzie: mia ART GALLERY, ul. Św. Mikołaja 61-62, Wrocław
Kiedy: 24 marca, sobota – 7 kwietnia 2018
Wstęp wolny

Wydarzenie FB: www.facebook.com/events/222211275009068
Strona autorska: www.facebook.com/kauczjoanna
Galeria: www.miaartgallery.com

 

www.facebook.com/michpietrzak

www.facebook.com/michpietrzak

www.facebook.com/michpietrzak

www.facebook.com/michpietrzak