Irlandzka potańcówka

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na irlandzką potańcówkę w ramach cyklu “Piątki z kulturą tradycyjną”. Na najbliższym spotkaniu, 24 listopada o godz. 18:30, uczestnicy poznają kroki skocznego i dynamicznego tańca grupowego Ceilidh. Naukę poprowadzi Małgorzata Szarycz – certyfikowany instruktor tańca irlandzkiego ze szkoły Irish Spin.

 

Taniec irlandzki to niezwykle dynamiczna forma tańca, która zyskała na popularności w ostatnich latach dzięki show tanecznym takim jak “Lord of the Dance” czy “Riverdance”.

 

Zapraszamy każdego, kto chce poczuć klimat “Zielonej Wyspy”. Ceilidh to taniec grupowy. W odróżnieniu od nieraz bardzo zaawansowanych technicznie i widowiskowych tańców solowych, tutaj taniec jest przede wszystkim spotkaniem, formą interakcji we wspólnocie. Można się go łatwo nauczyć i od razu sprawia wiele radości. Od innych grupowych tańców tradycyjnych odróżnia go dynamika i przysłowiowa skoczność, właściwa stylowi tanecznemu z Irlandii.

 

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe kroki tradycyjnych i nietradycyjnych tańców grupowych. Na zajęcia należy przynieść wygodny strój niekrępujący ruchów, obuwie z lekką podeszwą, a także wodę do picia. Taniec poprowadzi Małgorzata Szarycz, certyfikowany instruktor tańca irlandzkiego ze szkoły Irish Spin.

 

Małgorzata Szarycz swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w grupach baletowych w Arabesce, Operze oraz Operetce Wrocławskiej. W 2003 roku odnalazła swoją pasję: taniec irlandzki. Na początku była związana ze szkołą tańca UaNiall która została przekształcona w szkołę Rince na Colman. Na przestrzeni lat uczestniczyła w wielu pokazach oraz brała udział w międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim w Wiedniu, Bremie, Salzburgu, Pradze, Gdańsku i Warszawie. Pod kierunkiem szkoły tańca ISTA, w kwietniu 2017 roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata w tańcu irlandzkim w Dublinie. Jest wielokrotną medalistką międzynarodowych zawodów w tańcu irlandzkim „Feis”. Swoją pasję przekazuje innym już o 10 lat na warsztatach tanecznych oraz festiwalach artystycznych (SLOT art festiwal). Od września br. jako jedna z trzech osób w Polsce, posiada międzynarodowy certyfikat tańca irlandzkiego TCRG. Obecnie prowadzi zajęcia w Klubie Pod Kolumnami oraz szkole tańca Irish Spin.

 

Cykl “Piątki z kulturą tradycyjną” to inicjatywa wrocławskiego koła miłośników kultury tradycyjnej “Chatka tańca” pod kierownictwem Tymoteusza Słowiańskiego. Od 2016 roku w każdy piątek we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami odbywają się spotkania i warsztaty poświęcone przede wszystkim pieśniom, tańcom oraz obrzędom kulturowym wschodniej części Europy.

 

Co: Céilidh – potańcówka irlandzka pod kolumnami
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 24 listopada (piątek) godz. 18:30
Bilety: 10 zł

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny