Improkracja w lipcu

Improkracja jest jednym z niewielu teatrów działającym przez cały rok, także w wakacje. Już 3 lipca zagramy wspólny spektakl z Małgorzatą Szumską, autorką książek, podróżniczką, aktorką- kobietą o wielu twarzach. W kolejnych spektaklach w lipcu powrócimy do klasycznych pozycji repertuarowych, a 17.07 oraz 24.07 Improkracja zaprosi zaprzyjaźnione grupy impro z Wrocławia- Irgę i PAPTAK.

 

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

 

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

 

REPERTUAR LIPIEC

Bilety – 20 zł

 

„Improkracja feat. Małgorzata Szumska” 03.07.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Zagramy wspólny spektakl z Małgorzatą Szumską! Improkracja ma niesłychaną przyjemność zaprosić na wspólny spektakl, w którym to fragmenty książek oraz rozmowa z ich autorką- Małgorzatą Szumską będą inspiracją do zaimprowizowania scen przez aktorów Improkracji. Wcześniejsze spektakle “Improkracja feat.” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Małgorzata Szumską jest kolejnym gościem zaproszonym do wspólnego stworzenia improwizowanego spektaklu. Wcześniej mieliśmy przyjemność zagrać m. in. z Natalią Grosiak, Konradem Imielą, Julią Pietruchą czy Magdaleną Kumorek.

 

„Bestseller wakacyjny” 10.07.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improwizowany spektakl komediowy! Na żywo, na Waszych oczach zaimprowizujemy Wasze oraz nasze fantazje wakacyjne. Gdzie wyjechać, z kim się zabrać, samolotem czy autem? Wspólnie z widzami stworzymy improwizowany spektakl, który nigdy więcej się nie powtórzy! Autorska forma Teatru Improwizacji IMPROKRACJA. Spektakl jest inscenizacją fikcyjnej powieści, której tytuł wymyślają widzowie. Tak jak na półkach księgarni oraz bibliotek spotykamy różnorodne gatunki literackie, tak każde przedstawienie tworzone jest w innej stylistyce. Tym, co je łączy jest tworzona na oczach widza misterna fabuła, w której każda kolejna scena buduje wciągającą historię bohatera spektaklu. Smaczku dodają drobne zabiegi sceniczne, które pozwalają w pełni przenieść się w świat literatury. W trakcie historii widzowie mają bezpośredni wpływ na zwroty akcji oraz decyzje podejmowane przez bohaterów. Forma szczególnie przypadnie do serca fanom historii o wielowymiarowych postaciach i zapierających dech w piersiach fabuł.

 

„Improkracja zaprasza: Irga” 17.07.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improkracja oraz Vertigo zapraszają na występ Teatru Improwizacji irga. Książki, książki, książki. Kto z nas nie przeczytał w życiu jakiejś? A ile osób z nas kocha je ponad inne rozrywki? Nie ma to żadnego znaczenia. Tego wieczoru, jak w każdy wtorek, to improwizacja będzie wiodącą rozrywką. Jednak zainspirują nas do niej książki, które przyniesiecie. „I Ty możesz zostać Pitagorasem”, „Quo vadis” czy „Bilard dla żółtodziobów” to luźne sugestie. Wybór należy do Was. Zapraszamy na komediowy spektakl teatru irga! Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie, nie grany nigdy wcześniej i nigdy później. Inspiracjami do spektaklu będą fragmenty książek. Powiedzcie nam, gdzie mamy zacząć czytać, a my zobaczymy, co mogłoby się wydarzyć w kolejnych akapitach. Albo odpłyniemy w innym kierunku, pchani wiatrem nawiązań i skojarzeń. Po spektaklu zapraszamy na Jazz Jam Session z wrocławskimi muzykami jazzowymi. Wstęp wolny po godzinie 21. irga to grupa, która uczyła się improwizacji we wrocławskiej Akademii Improwizacji. Występują regularnie od października 2016 roku we Wrocławiu. irga to muzyk jazzowy, ekonomista, psycholog, inżynier, aktor, matematyk, politolog i programista. Spektrum doświadczeń tworzy niepowtarzalną mieszankę, w której każdy widz odnajdzie coś swojego. irga to…chodź, zobacz.

 

„Improkracja zaprasza: PAPTAK” 24.07.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improkracja w ramach sceny w Vertigo ma zaszczyt zaprosić wspaniałą wrocławską grupę impro PAPTAK! Improwizowany spektakl komediowy ‘No exit’ teatru PAPTAK, czyli jedno miejsce, kilka postaci i kilkadziesiąt minut gęstej atmosfery. Spektakl bez scenariusza. Powstający na Twoich oczach. Pierwszy, ostatni i jedyny raz.

 

“Improkracja gra najlepsze najgorsze wakacje” 31.07.2018 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Spektakl komedii improwizowanej! Połowa wakacji już za nami. Przeżyliśmy już niektóre z naszych wakacyjnych przygód. Część z nich chcielibyśmy powtórzyć, o innych szybko zapomnieć. Są miejsca do których chcielibyśmy wrócić i te, którym na tripadvisorze wystawimy dłuuuugą recenzję. Na resztę wakacji mamy też plany, czy się ziszczą czy zapiszą się we wspomnieniach z etykietką “rodem z krzywego zwierciadła”, zobaczymy. A wszystkie te historie, już przeżyte i te co jeszcze przed nami będą początkiem do szalonego impro wieczoru.

 

www.improkracja.pl
facebook.com/improkracja