Improkracja w kwietniu

Improkracja zaczyna kwiecień od dwóch niesamowitych spektakli z Magdaleną Kumorek (03.04) oraz Julią Pietruchą (06.04). Wcześniejsze występy z gośćmi (np. z Konradem Imielą czy Natalią Grosiak) cieszyły się wielkim powodzeniem i wiemy, że tego samo możemy spodziewać się teraz. Sceny improwizowane przez Improkrację będę inspirowane tekstami i piosenkami Magdaleny Kumorek oraz Julii Pietruchy. Połączenie ich niesamowitej twórczości oraz komedii improwizowanej to gwarancja udanego wieczoru!

 

W kolejnych tygodniach kwietnia zagramy dynamiczne „Krótkie formy”, „Youtube Party” oraz literacki „Bestseller”.

 

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

 

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

 

Ceny biletów na 03.04 (Improkracja feat. Magdalena Kumorek) oraz na 06.04 (Improkracja feat. Julia Pietrucha) – 30 zł. Reszta spektakli (10.04, 17.04, 24.04) – 20 zł.

 

REPERTUAR KWIECIEŃ

 

„Improkracja feat. Magdalena Kumorek” 03.04.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Zagramy wspólny spektakl z Magdaleną Kumorek!

Improkracja ma niesłychaną przyjemność zaprosić na wspólny spektakl, w którym to teksty, monologi oraz piosenki w wykonaniu Magdaleny Kumorek będą inspiracją do zaimprowizowania scen przez aktorów Improkracji.

Magdalena Kumorek jest aktorką Teatru Muzycznego CAPITOL, w którym grała w wielu wspaniałych spektaklach takich jak “Makbet” czy “Ja, Piotr Riviere…”. Magdalena Kumorek to artystka poszukująca różnych form twórczej wypowiedzi, także tej muzycznej- jest autorką płyty “Śmiercie”. Szerszej publiczności znana z ról filmowych oraz seriali (np. “Przepis na życie”).
www.facebook.com/events/1574841529303014/

 

„Improkracja feat. Julia Pietrucha” 06.04.2018 (piątek), godz. 21:00
Klub PROZA – Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Improkracja ma niesłychaną przyjemność zaprosić na wspólny spektakl, w którym to teksty oraz piosenki w wykonaniu Julii Pietruchy będą inspiracją do zaimprowizowania scen przez aktorów Improkracji.

Julia Pietrucha jako aktorka zadebiutowała w 2001 roku w Teatrze Syrena, występując później w wielu filmach i serialach. Od kilku lat skupia się bardziej na muzyce. W 2016 roku wydała wspaniałą płytę “Parsley”, którą zachwyciła świat muzyczny. Teraz przy okazji trasy koncertowej, promującej drugą płytę “Postcards from the seaside”, Julia zagra z Improkracją.

https://www.facebook.com/events/199671227432300/

 

„Bestseller” 10.04.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!
Autorska forma Teatru Improwizacji IMPROKRACJA. Spektakl jest inscenizacją fikcyjnej powieści, której tytuł wymyślają widzowie. Tak jak na półkach księgarni oraz bibliotek spotykamy różnorodne gatunki literackie, tak każde przedstawienie tworzone jest w innej stylistyce. Tym, co je łączy jest tworzona na oczach widza misterna fabuła, w której każda kolejna scena buduje wciągającą historię bohatera spektaklu. Smaczku dodają drobne zabiegi sceniczne, które pozwalają w pełni przenieść się w świat literatury. W trakcie historii widzowie mają bezpośredni wpływ na zwroty akcji oraz decyzje podejmowane przez bohaterów. Forma szczególnie przypadnie do serca fanom historii o wielowymiarowych postaciach i zapierających dech w piersiach fabuł.
https://www.facebook.com/events/110281183147045/

 

„Krótkie formy” 17.04.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

“Krótkie formy” to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

https://www.facebook.com/events/1792240861078828/

 

„Youtube Party” 24.04.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Kolejna odsłona improwizowanych spektakli! Improkracja zagra dla Was zupełnie improwizowany spektakl komediowy. Tym razem do scen natchną nas filmiki z Youtube, które Wy wspólnie z nami będziecie wybierać podczas spektaklu.

Nie wiemy jeszcze co zagramy na scenie, ale wiemy, że Wy i Jutub dostarczycie nam inspiracji!
100% impro, 100% funu, 100% zbuforowanego filmiku!

https://www.facebook.com/events/1059847800822309/

 

www.improkracja.pl
www.facebook.com/improkracja