Improkracja w grudniu

Zapraszamy na komediowy miesiąc z Improkracją! W każdy wtorek o 20:00 Vertigo Jazz Club zamienia się na dwie godziny w najlepszy teatr komedii improwizowanej we Wrocławiu. Grudniowy repertuar jest prawdopodobnie najlepszym z całego 2019 roku. 12 grudnia zagramy wyjątkowy spektakl z Julią Pietruchą, podczas którego piosenki wokalistki będą inspiracją do improwizacji aktorów z teatru. Sylwester to tradycyjnie grany raz w roku spektakl „Ze mną się nie napijesz?” czyli odpowiedni koktajl komedii i alkoholu – wydarzenie, na które bilety rozchodzą się na miesiąc wprzód.

 

Oprócz tego zapraszamy Państwa na dwie premiery, czyli „Ooo… Bardzo oryginalne – najgorsze prezenty mikołajkowe” oraz „Kierowca kończy kurs w pobliżu – rozmowy z Ubera”. Spędźcie z nami jeden wieczór, a będziemy się widywać już co tydzień.

 

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

 

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 8 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

 

REPERTUAR GRUDZIEŃ

Bilety 30/35 zł

 

„Ooo… Bardzo oryginalne. – najgorsze prezenty mikołajkowe” 03.12.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Spektakl komedii improwizowanej tworzony na żywo przy udziale publiczności!
“Jaki sympatyczny kubek”
***
“Bardzo przewrotny pomysł”
***
“Dzięki, przyda się”

Nieodłączonym elementem czasu świątecznego są prezenty. Czasami trafiamy z pomysłem w sedno, czasami w ogóle. Każdy z nas dostał kiedyś niechciany prezent. Dajmy mu drugie życie, niech posłuży komedii! Inspiracją dla spektaklu będą opowieści o najbardziej nieudanych prezentach świąteczno – mikołajkowych.

 

„Improkracja feat. Julia Pietrucha” 10.12.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Improkracja oraz Julia Pietrucha w Vertigo Jazz Club!

Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na spektakl z naszym gościem specjalnym. To wyjątkowa okazja, aby jednego wieczoru jednocześnie doświadczyć delikatnego głosu Julii Pietruchy oraz komediowego żywiołu Improkracji. Rozstając się tuż po naszym pierwszym wspólnym spektaklu w 2018 roku, obiecaliśmy sobie, że nie będzie to nasze ostatnie sceniczne spotkanie. Bardzo się cieszymy, że owocem tej obietnicy będzie właśnie to wydarzenie.

Julia Pietrucha jako aktorka zadebiutowała w 2001 roku w Teatrze Syrena, występując później w wielu filmach i serialach. Od kilku lat poświęciła się muzyce, wydając wspaniałe płyty m. in. “Parsley” czy “Postcards from the seaside”. Teraz przy okazji trasy koncertowej “Folk It” Julia zagra z Improkracją.

 

„Kierwoca kończy kurs w pobliżu – rozmowy z Ubera” 17.12.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Bez scenariusza, tworzony na oczach widowni!

Skoro z jednej krótkiej rozmowy można się dowiedzieć wiele o drugiej osobie, to jak bardzo można w takim razie poznać człowieka podczas jednego kursu Uberem? Improkracja razem z publiką stworzą kilka postaci, które nadadzą ton całemu spektaklowi. Poznamy ich za każdym razem podczas podróży z punktu A do punktu B. Wszystko oczywiście będzie zaimprowizowane.

 

„Ze mną się nie napijesz?” 30.12.2019 (poniedziałek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Spektakl Improkracji grany zawsze tylko raz w roku z okazji Sylwestra. Wyjątkowa okazja żeby zobaczyć jak aktorzy zmagają się na scenie z improwizacją. I z wódką.

www.improkracja.pl
www.facebook.com/improkracja