Improkracja w sierpniu i wrześniu

Bardzo mocne otwarcie sezonu 2019/2020 w repertuarze Improkracji! Przez cały wrzesień będzie można zobaczyć komedię improwizowaną w Vertigo w wykonaniu Improkracji. W pierwszym tygodniu wyjątkowy pod każdym względem spektakl z gościem – Konradem Imielą. Dyrektor Capitolu razem z aktorami Improkracji zmierzy się nie tylko z ulubionymi przez widzów „Krótkimi formami”, ale także nowymi i nie granymi wcześniej formatami impro. Kolejne wtorki miesiąca to m. in. hit poprzedniego sezonu, czyli „Nie śpię, bo gryzą mnie bobry” oraz „Before and after. Zapraszamy także serdecznie na nagranie „Improkracja live at Vertigo” już 17.09, gdzie zagramy podwójny spektakl z niespodziankami.

 

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

 

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

 

REPERTUAR SIERPIEŃ

Bilety – 30 zł

„Krótkie formy” 20.08.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Spektakl komedii improwizowanej tworzony na żywo przy udziale publiczności!
“Krótkie formy” to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

 

„Wakacyjny romans” 27.08.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza – czysta improwizacja!

Inspiracjami będą historie miłosne okresu wakacyjnego. Koktajl łez po rozstaniu kolonijnym, uniesień na plażach, dwutygodniowych związków kontynuowanych w żarliwych korespondencjach…

 

REPERTUAR WRZESIEŃ

Bilety – 30 zł

 

„Improkracja feat. Konrad Imiela” 03.09.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Zagramy spektakl wspólnie z Konradem Imielą – aktorem i dyrektorem Teatru Muzycznego CAPITOL we Wrocławiu!
Otwieramy drzwi do nowego sezonu z impetem! Zagramy spektakl przygotowany specjalnie pod naszego wyjątkowego gościa. Konrad Imiela razem z aktorami Improkracji zmierzy się nie tylko z ulubionymi przez widzów „Krótkimi formami”, ale także nowymi i nie granymi wcześniej formatami impro. Nie możemy się doczekać!

Konrad Imiela jest aktorem i dyrektorem Teatru Muzycznego CAPITOL. Był wieloletnim dyrektorem Przeglądu Piosenki Aktorskiej, współtwórca Formacji Chłopięcej „Legitymacje”, kompozytor i
autor piosenek.

„Before and after” 10.09.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Spektakl, w którym widzowie wybierają pewne kluczowe zdarzenie, wokół którego toczyć się będzie fabuła. Aktorzy będą improwizować sceny umiejscowione tylko przed lub po wydarzeniu szukając jego przyczyn i skutków. Szalone skoki w czasie, mnogość wątków, ciekawe postaci i próba spięcia tego wszystkiego w całość – to jest właśnie nasze Before and After!

 

„Improkracja live at Vertigo” 17.09.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Dave Chappelle, Jerzy Kryszak, Amy Schumer, Marcin Daniec, Jimmy Carr – każdy z nich nagrał niegdyś swojego „speciala” dla Netflixa lub innej telewizji. Teraz przyszedł czas na Improkrację!
Zapraszamy Was na rejestrację specjalnego wieczór z podwójną dawką komedii! Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcesz zostać częścią tego wspaniałego wydarzenia, a Twoje spontaniczne reakcje będą mogły zostać uwiecznione po wsze czasy okiem kamery.
Jednego wieczoru zagramy dwa spektakle, które w poprzednim sezonie cieszyły się największą popularnością, czyli : „Krótkie formy” oraz „Improkracja pierze Twoje brudy”.

 

„Nie śpię, bo gryzą mnie bobry” 24.09.2019 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy tworzony na żywo, na Waszych oczach!

** „Zabił, bo śmierdziały mu nogi” **
** „Ufo mnie oszukało” **
** „Nie śpię, bo trzymam kredens” **

Washington post, Fakt, New York Times, Super Express, Wall Street Journal, Życie na gorąco… Wszyscy wiemy, gdzie można znaleźć najgorętsze newsy i zgłębić kunszt słowa najznakomitszych dziennikarzy. Fragmenty tekstów z polskich tabloidów posłużą nam jako inspiracja do zaimprowizowania scen. Wszystko na poczekaniu, na Waszych oczach, bez wcześniejszego przygotowania. Ostrzegamy: pewnych artykułów nie da się odczytać, pewnych scen nie da się odzobaczyć…

www.improkracja.pl
www.facebook.com/improkracja