Imieniny Eugeniusza Gepperta

14 listopada o godz. 15.00 Fundacja ART TRANSPARENT organizuje imieniny Eugeniusza Gepperta.

 

Co łączy galerię Mieszkanie Gepperta i mieszkańców podwórka przy ulicy Ofiar Oświęcimskich? Mury kamienicy, przestrzeń podwórka, ale i postać samego Eugeniusza Gepperta. Choć dziś jego mieszkanie jest przede wszystkim galerią, dawniej było domem, przestrzenią życiową. Sam Eugeniusz Geppert to artysta, twórca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, ale również człowiek, który tu mieszkał, dawny sąsiad. Ile jest osób, które jeszcze go pamiętają?

 

Imieniny są częścią projektu „Podwórko Gepperta” (październik – grudzień 2015). Organizatorzy starają się stworzyć warunki do wzajemnego poznania się mieszkańców i pracowników galerii, zebrać informacje na temat Eugeniusza Gepperta, odtworzyć historię podwórka i rozpoznać problemy związane z jego przestrzenią, zorganizować małe sąsiedzkie kooperatywy.
Działaniom przyświeca przekonanie, że korzystając z bogatego rekwizytorium nauk społecznych, animacji kultury, sztuki współczesnej można obudzić świadomość przestrzeni tak bliskiej i wieloznacznej oraz wpływać na budowanie i rozwijanie potencjału wśród społeczności.

 

Fundacja ART TRANSPARENT zaprasza nie tylko sąsiadów, ale i wszystkich zainteresowanych postacią Eugeniusza Gepperta i losami podwórka przy ulicy Ofiar Oświęcimskich do podzielenia się swoimi pomysłami, wspomnieniami oraz pytaniami.

 

Co: Imieniny Eugeniusza Gepperta
Gdzie: Mieszkanie Gepperta, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2, Wrocław
Kiedy: 14 listopada, sobota, godz. 15.00 – 17.00
Wstęp wolny

 

Imieniny_Eugeniusza_Gepperta