HUMAN THEATRE w Galerii M

Galeria M zaprasza na otwarcie wystawy prac śląskiego artysty Andrzeja Kasprzaka, zatytułowanej HUMAN THEATRE, które odbędzie się w piątek 5 kwietnia 2019 o godzinie 19:00. Zaprezentowane zostaną grafiki, malarstwo oraz rysunek artysty.

 

– Moje prace kreują narrację na podstawie dotychczasowych doświadczeń, autobiograficznych wątków, emocjonalnych zapisów i poszukiwania nowego – mówi Andrzej Kasprzak. – Często w wyniku emocjonalnej syntezy powstaje tylko jeden element w kompozycji. Za to jego rozedrgana, rozbudowana forma i nerwowa, zamykająca homomorficzną sylwetę, linia wydaje się eksplodować od zawartych, wewnętrznych przemyśleń, emocji, rozbryzgów farby, skręcającej się drapieżnie kreski, brutalnej, szorstkiej faktury użytych materiałów. Zawiera w sobie całą zobaczoną, przeżytą, a niewypowiedzianą historię pełną szczegółów i detali. Staram się opowiadać o “naszym” świecie, o ludzkiej egzystencji, pokonywaniu kolejnych zakrętów, tęsknocie, zagubieniu, które mu nieustannie towarzyszy. Gubiąc człowieka w tłumie bezimiennych, zmultiplikowanych figur-postaci, w szarej, ruchomej przez powtórzenia kompozycji, pochylam się nad konkretną osobą, ogrzewam ją ciepłym kolorem, wydobywam ją na wierzch, na zewnątrz naszego spojrzenia. Ratuję w ten sposób przed samotnością. Siebie również.

 

Co: HUMAN THEATRE – wystawa prac Andrzeja Kasprzaka
Gdzie: Galeria M przy ulicy Świdnickiej 38a we Wrocławiu
Kiedy: otwarcie w piątek 5 kwietnia, o godzinie 19:00
Wystawa trwa do 20 kwietnia

Wstęp wolny

www.galeriam.com

 

Andrzej Kasprzak, Życie jest niebem i piekłem | Life is heaven and hell, 2017, olej, akryl i emalia na płótnie | oil, acrylic and enamel on canvas, 140 x 100 cm