Historyczne zaprzęgi na Partynicach

W sobotę 9 lutego w godz. 10-12:30 w hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach będziemy mieli okazję zobaczyć kilkanaście zaprzęgów powożonych przez wiodących polskich uczestników międzynarodowych konkursów tradycyjnego powożenia.

 

Okazję do prezentacji historycznych ekwipaży (rodzaj luksusowego, lekkiego powozu, pojazdu konnego z zaprzęgiem, znany w XIX wieku) stworzyła Międzynarodowa Organizacja Tradycyjnego Powożenia (AIAT) skupiająca 15 państw, która w dniach 9-10 lutego ma we Wrocławiu swój doroczny mityng. Część pojazdów przywiozą do Wrocławia uczestnicy pokazu, część udostępni Muzeum Powozów Galowice.

 

Wstęp na trybuny jest wolny od opłat. Takiej okazji we Wrocławiu jeszcze nie było! Zapraszamy wszystkich chętnych do zobaczenia zaprzęgów w pełnej konkursowej krasie.

 

Konkursy tradycyjnego powożenia są wydarzeniami kulturalnymi i towarzyskimi, gromadzącymi pasjonatów klasycznego powożenia i miłośników historycznych ekwipaży. Uczestnicy tych imprez kultywują nie tylko dżentelmeńskie, ale także regionalne tradycje i obyczaje związane z użytkowaniem pojazdów konnych. Mimo elementów rywalizacji podczas spotkań obowiązuje atmosfera życzliwości, współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem i nie ma walki o sekundy, czy nawet minuty.

 

Co: Międzynarodowy konkurs tradycyjnego powożenia
Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych-Partynice, ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław
Kiedy: 9 lutego, sobota, godz. 10-12:30
Wstęp wolny

www.torpartynice.pl
www.facebook.com/WyscigiKonneWroclaw