HISTORIE SZTUKI

Galeria Entropia zaprasza na wystawę Barbary Kaczmarek pt. HISTORIE SZTUKI – o motywach, sztuce, pamięci, podobieństwach i różnicach, i namiętności do form. Wystawa obrazów, prezentacja zdjęć, spotkanie performatywne.

 

Zaczęło się od pragnienia namalowania dla siebie obrazu Giorgia de Chirico. Ale były i inne początki: ciekawość przygód wyobraźni, podróże, zdjęcia, doświadczanie siebie i innych poprzez obrazy, formy i kolory.
Autorka wydobywa porzucone w cyfrowej otchłani zdjęcia i próbuje przywrócić zanotowane wrażenia. Oko – ręka – oko i od nowa, aby ponownie przekroczyć granicę między światem cyfrowym a materialnym. I zobaczyć co się wydarzy.

 

Na wystawie zobaczymy swoisty malarski pamiętnik z podróży poprzez meandry sztuki europejskiej pełen motywów architektonicznych, detali i sytuacji, które zarejestrowane przez czujne oko a następnie wywołane z podręcznej pamięci układają się w fascynującą sekwencję obrazów.

 

Barbara Kaczmarek jest artystką, graficzką i projektantką książek, twórczynią książek autorskich. Studiowała projektowanie graficzne i grafikę artystyczną w Krakowie i we Wrocławiu. Pracuje w Instytucie Grotowskiego; projektuje jego identyfikację wizualną oraz druki i książki. Jako graficzka współpracuje także z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od czasu do czasu organizuje wystawy swoich obrazów, grafik, książek, zdjęć.

 

Co: wystawa Barbary Kaczmarek pt. HISTORIE SZTUKI
Gdzie: Galeria Entropia, Wrocław ul. Rzeźnicza 4
Kiedy: 3—13.03.2020
Otwarcie: 3.03.2020 godz.18.00
Wstęp wolny

 

www.entropia.art.pl
https://www.facebook.com/galeria.entropia
entropia@entropia.art.pl