Henry David’s Gun w Firleju

Po subtelnym, przeszywającym występie na Asymmetry Festival 2016, Henry David’s Gun powraca do Wrocławia z nowym albumem Tales from a whale’s belly! Będzie można usłyszeć ich 27 stycznia w Firleju.

 

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Jak sami mówią o swojej twórczości ich utwory są o “brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku.”

 

Singlem Black disease, zawierającym dwie całkiem nowe kompozycje, Henry David’s Gun uchyla rąbka tajemnicy na temat drugiego długogrającego albumu. Albumu pod enigmatycznym tytułem Tales from a whale’s belly, którego premierę zespół zapowiada na 25 stycznia 2018 roku! To właśnie tę płytę zespół będzie promował grając koncert w Firleju 27 stycznia.

 

Koncert jednego z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej z pewnością zadowoli fanów takich artystów jak Foreign Fields, Bon Iver czy Nick Cave.

 

Co: Koncert Henry David’s Gun
Gdzie: KLUB FIRLEJ, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Kiedy: 27 stycznia 2018, godz. 20:00
Bilety: 20/25 zł, dostępne na www.firlej.wroc.pl