Wyrywa czas z kontekstu

Galeria Entropia zaprasza na spotkanie autorskie oraz wystawę instalacji video Tomasza Domańskiego. Autor tworzy rzeźby, instalacje, obiekty, performanse, rysunki, fotografie, wideo. W swoich pracach często używa naturalnych materiałów (m.in. wody, lodu, ognia, drewna, metalu) i wnikającej z ich procesualności.

 

Tomasz Domański. Urodzony w 1962 roku w Giżycku. W latach 1988-1993 studiował na ASP we Wrocławiu. W 2003 roku uzyskał tytuł doktora w tejże uczelni. W 1995 roku przebywał na rocznym stypendium na uniwersytecie w Varanasi (Banaras Hindu University) w Indiach. Był pięciokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu fundacji, m.in.: Pollock-Krasner z Nowego Jorku, Josepha Beuysa z Bazylei, Elizabeth Montag z Bonn. Był także nominowany do „Paszportu” Polityki. Tworzy rzeźby, instalacje, obiekty, performanse, rysunki, fotografie, wideo. W swoich pracach często używa naturalnych materiałów (m.in. wody, lodu, ognia, drewna, metalu) i wnikającej z ich procesualności.

 

– Staram się znaleźć adekwatną formę dla uczczenia czasu, tego co dzieje się na granicy fizycznego świata i magicznej świadomości. Wyrywam czas z kontekstu zamykając go w plastyczną formę, mam możliwość wizualizacji niewidzialnego. Pomniki czasu czczą przemijanie i chociaż krótkotrwałe, pozostają w naszej pamięci – mówi Tomasz Domański.

 

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, publiczności zaś osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino
Dokumentacja: http://www.entropia.art.pl/view_project.php?id=8

 

Co: Tomasz Domański POMNIKI CZASU oraz inne fakty. XXIX spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy / prowadzenie Janina Kudlaszyk
Gdzie: Galeria Entropia Wrocław ul. Rzeźnicza 4
Kiedy: 28 listopada 2017, wtorek, godz.19.15
Wstęp wolny

 

Co: Tomasz Domański RUDYMENTA / instalacja video
Gdzie: Galeria Entropia Wrocław ul. Rzeźnicza 4
Kiedy: 28 listopada — 5 grudnia 2017
Wstęp wolny