Francuskie kino na dachu

„Francuskie Lato” przez cały miesiąc we Wrocławiu. Tematyczny cykl wieczornych projekcji na dachu Renomy rusza już 5 sierpnia o godz. 21:30. W repertuarze filmy m.in. Jeana-Luca Godarda i Erica Lartigau. Wstęp wolny.

 

To kolejna, siódma już edycja wakacyjnego kina na dachu Domu Handlowego Renoma. „Do utraty tchu”, „Rozumiemy się bez słów” czy „Sól ziemi” – to filmy, które będzie można obejrzeć w sierpniowe sobotnie wieczory. Poza tym, decyzja o tym, jaki film zostanie wyświetlony w ostatnią sierpniową sobotę, należeć będzie do widzów. „Za jakie grzechy dobry Boże”, „Nietykalni” czy „Zakochana bez pamięci” – głosować można na fanpage’u DH Renoma na Facebooku.

 

– Kino letnie na stałe zagościło w kalendarzu wydarzeń Renomy – mówi Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma – Tegorocznym motywem przewodnim jest Francja. Zależy nam na tym, aby wielbiciele dobrych filmów mogli w letnie wieczory poczuć jej wyjątkową atmosferę w samym sercu Wrocławia.

 

Podczas projekcji partner wydarzenia zaprasza na lemoniadę, a także popcorn. Dodatkowo na uczestników seansu czekać będą konkursy, w tym z zaproszeniem na kolację w stylu francuskim.

 

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia klimat francuskich ciepłych wieczorów, spędzanych na świeżym powietrzu – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiej agencji Bouygues Immobilier Polska. – Również w realizowanych przez nas inwestycjach, staramy się, aby ich mieszkańcy mieli możliwość miłego spędzania czasu, wraz z sąsiadami. Właśnie dlatego stawiamy na przestrzenie wspólne, np. w apartamentowcu Jagiełły 6, mieszkańcy będą mogli spotykać się na ogólnodostępnym tarasie na dachu.

 

Pokazy filmowe na dachu DH Renoma zaplanowano na każdą sierpniową sobotę o godz. 21.30. Do dyspozycji gości będą wygodne leżaki. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność przyjścia.

 

Repertuar seansów w DH Renoma:

 

5 sierpnia – „Do utraty tchu” (1960)
À bout de souffle
reżyseria: Jean-Luc Godard
scenariusz: Jean-Luc Godard

 

12 sierpnia – „Rozumiemy się bez słów” (2014)
La famille Bélier
reżyseria: Eric Lartigau
scenariusz: Victoria Bedos, Stanislas Carré de Malberg, Thomas Bidegain, Eric Lartigau

 

19 sierpnia – „Sól ziemi” (2014)
Le sel de la terre
reżyseria: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders
scenariusz: David Rosier, Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

 

26 sierpnia – Pokaz niespodzianka!
Tytuł filmu zostanie wybrany w głosowaniu:
„Za jakie grzechy dobry Boże”
„Nietykalni”
„Zakochana bez pamięci”

 

Partnerem głównym wydarzenia jest Bouygues Immobilier Polska.

 

Bouygues Immobilier to jeden z największych deweloperów we Francji, na polskim rynku obecny od 2001 roku. We Wrocławiu wybudował m.in. apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, a także kameralne osiedle o nazwie Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku. W tym roku deweloper rozpoczął rewitalizację kamienicy przy ul. Jagiełły 6.

Więcej informacji: www.bi-polska.pl

 

Co: Cinéma d’été, czyli francuskie kino letnie na dachu
Gdzie: DH Renoma, Świdnicka 40, Wrocław
Kiedy: od 5 do 26 sierpnia
Wstęp wolny

 

09.07.2011 Wroclaw , kino letnie na dachu domu handlowego Renoma
Fot. Pawel Koziol / REPORTER