Equality – Tomasz Jakub Sysło

Każdą barierę można pokonać. Wystarczy chcieć. Tomasz Jakub Sysło gościem kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Equality” w Ovo Wrocław.

 

Jesteś tolerancyjny? Wyrozumiały? Działasz ponad podziałami? Pewnie lubisz tak o sobie myśleć. Spokojnie, każdy tak ma. Jednak często w obliczu zwykłego, codziennego problemu cała ta „światła” otoczka zwyczajnie pęka. Stajemy się wtedy niewyrozumiali i udajemy, że nie widzimy napotkanej trudności. Budujemy wokół siebie gruby mur niepotrzebnej i irracjonalnej nietolerancji. A wystarczy tak niewiele, by ją pokonać – z pożytkiem dla siebie i innych.

 

W życiu sami stawiamy sobie bariery z pozoru nie do przekroczenia. I w ten właśnie sposób robimy z siebie ludzi bojących się wychodzić poza schematy. Ale owe blokady, jakiekolwiek by nie były, da się zawsze pokonać. Wystarczy tylko porzucić egoizm, bo ten zabija wszelką empatię – emocję tak mocno deficytową w dzisiejszym świecie.

 

Z takimi barierami właśnie walczy Tomasz Jakub Sysło – artysta, grafik i performer, gość kolejnego spotkania z cyklu CreativeMorningsWRO realizowanego pod hasłem „Equality”. W swojej sztuce zajmuje się takim modelowaniem i przekształcaniem rzeczywistości, by była dobra i wygodna dla wszystkich. Wykorzystuje swój talent, by obnażać „niewygodne” absurdy codzienności: mentalne, komunikacyjne czy fizyczne, umieszczając w swoich dziełach treści w prosty, pozytywny sposób tłumaczące, co jest dobre, a co złe w życiu.

 

Wystarczy trochę empatii, by zrównać wszystkie uprzedzenia i problemy oraz zainteresowanie czymś więcej niż czubek własnego nosa – mówi Sysło. Jedno zdjęcie celnie piętnujące absurd świata, jeden taki rysunek i nagle uzmysławiamy sobie ogrom barier, jakie wyrastają wokół nas. A sztuka i kultura nadaje się do tego idealnie, bo z ich pomocą można dosłownie niwelować i zrównywać wszelkie różnice. Bo o to przecież w tym chodzi, prawda? Bez (żadnych) wyjątków.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 28 lipca o godzinie 8.30 na patio Ovo Wrocław na ul. Podwale 83 we Wrocławiu. Zapisy internetowe ruszają 24 lipca o godz. 11.00 pod adresem:

https://creativemornings.com/cities/wro

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

 

– Kreatywność to jest coś, z czym się OVO Wrocław bardzo się „lubi”. Bo sam nasz obiekt jest swoistym dowodem na to, że można w pomysłowy i zarazem oryginalny sposób połączyć najwyższych lotów sztukę architektoniczną z ponadczasowym designem. Dlatego z przyjemnością będziemy gościć zarówno organizatorów, jak i gości kolejnego spotkania z cyklu CreativeMorningsWRO w naszych progach. Chcemy być miejscem, gdzie spotkają się ludzie, dla których pojęcia: nieprzeciętność, pomysłowość i wyjątkowość, nie są pustymi, obcobrzmiącymi słowami. Wypełnią je swoimi osobowościami i ideami, które przekują potem w kreatywne czyny. I tym samym idealnie dopełnią OVO Wrocław – opowiada Patrycja Zielińska, Sales and Retail Coordinator.

 

Czym jest CreativeMornings?

To inicjatywa, której historia sięga 2008 roku. Właśnie wtedy w Nowym Jorku odbyło się pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych szeroko pojętą kreatywnością. Pomysł był prosty: raz w miesiącu w wybranym miejscu organizowano śniadanie, które swoją obecnością uświetniał ciekawy przedstawiciel kultury.

 

Przy dobrej kawie, w przyjaznej atmosferze i otoczeniu złaknionych inspiracji ludzi można było otwarcie porozmawiać z przedstawicielami kultury. CreativeMornings to okazja, by dowiedzieć się więcej o rzeczach, o jakich często nie ma się z kim zamienić słowa, i zainspirować się na tyle, by samemu stać się źródłem dobrych pomysłów dla innych. Idea tak prosta i jednocześnie tak ambitna okazała się strzałem w dziesiątkę. Wkrótce kolejne miasta na całym świecie podchwyciły koncepcję organizowania ciekawych spotkań z inspirującymi bohaterami przy wsparciu lokalnych sponsorów.

 

Spotkania CreativeMornings to inicjatywa wspierana zarówno przez partnerów globalnych, takich jak: Shutterstock, Wix, Adobe i MailChimp, lokalnych w Polsce: firmy Brand Voice i Grupę Me & My Friends jak i lokalnych partnerów wydarzenia w tym miesiącu: OVO Wrocław, DoubleTree by Hilton Wroclaw, Ovo Bar&Restaurant, Campo Modern Grill, Słodko, Etno Cafe. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.

 

Agenda na 28 lipca 2017 (piątek):

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Tomasza Jakuba Sysły
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) 🙂

Miejsce: patio OVO Wrocław na ul. Podwale 83 we Wrocławiu.

 

Zapisy internetowe ruszają 24 lipca o godz. 11.00 pod adresem:
https://creativemornings.com/talks/equality-tomasz-jakub-syslo

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/2u4eUMH

Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:
https://creativemornings.com/cities/wro
https://www.facebook.com/ovowroclaw/