Dzień św. Patryka Pod Kolumnami i w Pokolei

Warsztaty tańca irlandzkiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz koncert zespołu Rhiannon Celtic Band złożą się na program obchodów Dnia Świętego Patryka, na który 17 marca zapraszają wrocławski Klub Pod Kolumnami wspólnie ze Szkołą Tańca Irish Spin.

 

Poranny program warsztatowy odbędzie się w Klubie, natomiast część popołudniowa – koncert, tańce, konkursy – w Teatrze ToTu przy ul. Hubskiej.

 

Warsztaty taneczne skierowane do wszystkich sympatyków tańca i muzyki irlandzkiej poprowadzi Małgorzata Szarycz, certyfikowany instruktor tańca irlandzkiego ze szkoły Irish Spin.

 

Taniec irlandzki to niezwykle dynamiczna forma tańca, która zyskała na popularności w ostatnich latach dzięki show tanecznym takim jak “Lord of the Dance” czy “Riverdance”. Zapraszamy każdego, kto chce poczuć klimat Zielonej Wyspy.
Ceilidh to taniec grupowy. W odróżnieniu od nieraz bardzo zaawansowanych technicznie i widowiskowych tańców solowych, tutaj taniec jest przede wszystkim spotkaniem, formą interakcji we wspólnocie. Można się go łatwo nauczyć i od razu sprawia wiele radości. Od innych grupowych tańców tradycyjnych odróżnia go dynamika, przysłowiowa skoczność, właściwa stylowi tanecznemu z Irlandii.

 

Na zajęcia do Klubu Pod Kolumnami należy zabrać ze sobą wygodny strój niekrępujący ruchów, obuwie z lekką podeszwą, a także wodę do picia. Podczas warsztatów odbędą się również pokazy tańców grupowych i solowych w wykonaniu uczniów Irish Spin.

 

Na wieczorną część obchodów przeniesiemy się do Klubokawiarni Pokolei, ul. Orląt Lwowskich 20B (wejście od ul. Robotniczej). Tutaj o godz. 20:00 wystąpi Rhiannon Celtic Band – jeden z najbardziej znanych zespołów grających muzykę celtycką. Mimo tradycyjnych melodii, oraz instrumentarium (m.in. banjo, bouzouki irlandzkie, mandolina, bodhran irlandzki) nie boją się aranżować swoich utworów po swojemu, czasem dodając im szczyptę słowiańskiego charakteru.

Organizatorzy:
Klub Pod Kolumnami, Szkła Tańca Irish Spin

 

Co: Warsztaty tańca irlandzkiego
Gdzie: Klub pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 17 marca (sobota), godz. 10:00 – 13:00
Wstęp – 5 zł

 

Co: Koncert Rhiannon Celtic Band
Gdzie: Klubokawiarnia Pokolei ul. Orląt Lwowskich 20B (wejście od ul. Robotniczej)
Kiedy: 17 marca (sobota), godz. 20:30
Wstęp wolny

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny