ODWOŁANE – Dzień czeski na Partynicach

Komisja Techniczna podjęła decyzję o odwołaniu wyścigów w niedzielę 30 czerwca. Tego dnia temperatura we Wrocławiu ma osiągnąć nawet 37 st. Celsjusza. Organizator wyścigów, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, w 100 proc. akceptuje tę decyzję.

 

KOMUNIKAT O ODWOŁANIU DNIA WYŚCIGOWEGO Z POWODU UPAŁÓW

Szanowni miłośnicy wrocławskich wyścigów konnych,
czerwiec tego roku jest najgorętszym od 208 lat. Odczuwamy to na własnej skórze. Ale ekstremalnie mocno odczuwają to konie wyścigowe, szczególnie wtedy, kiedy w tempie 900 m/min. pokonują przeszkody. Nie możemy skazywać ich na takie piekło.
Informuję Państwa, że Komisja Techniczna podjęła decyzję o odwołaniu wyścigów w niedzielę 30 czerwca. Tego dnia temperatura we Wrocławiu ma osiągnąć nawet 37 st. Celsjusza. Organizator wyścigów, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, w 100 proc. akceptuje tę decyzję.
Zapraszamy na kolejny dzień wyścigowy – po miesięcznej przerwie – 28 lipca.

Jerzy Sawka
dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice

******

W najbliższą niedzielę 30 czerwca na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice powracają gonitwy skakane. Obejrzymy jeźdźców rywalizujących podczas dwóch gonitw z przeszkodami, w tym najważniejszej gonitwie dnia o nagrodę Tiumena, dwóch płotowych i dwóch na dystansach płaskich. To również dzień czeski, z tej okazji organizatorzy zapraszają na koncert folkrockowego zespołu Alfik&KruppEssen oraz błyskawiczny kurs nauki czeskich zwrotów i słówek podczas sesji speed dating. Początek dnia o godz. 14:30, wstęp wolny.

14:30 – 15:10

Koncert czeskiego zespołu Alfik&KruppEssen to folkrockowy projekt Davida “Alfika” Dewettera, który początkowo przez wiele lat występował jako solista, choć zdarzały mu się też występy przy akompaniamencie gitarowym. W 2017 roku Dewetter rozpoczął współpracę z utalentowanym pianistą Janem Krupičką, a aktualnie na część koncertów dołączają do niego również bracia – Matej i Kuba Kramarovičowie (gitara elektryczna i basowa), a także Martina „Kajda” Balcarová (perkusistka The Agony, znanego na skalę europejską zespołu heavymetalowego) z instrumentami perkusyjnymi.

 

15:10 – 15:45 I sesja speed dating – budynek Starej Herbaciarni

 

16:00 – 16:45 II sesja speed dating – budynek Starej Herbaciarni
Speed dating po czesku
Czy czeski zostanie Twoją miłością od pierwszego wejrzenia? Podczas pierwszej części autorskiego warsztatu uczestnicy nauczą się podstawowych zwrotów, którymi można się posłużyć podczas prawie każdej rozmowy. W drugiej części będą mieć 2 minuty by z każdym uczestnikiem wypróbować nabyte zdolności w praktyce.

 

Program gonitw

15:15 – konie pierwszej gonitwy w padoku
Gonitwa 1 – g.15.45
Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni.(2800m)
Gonitwa 2 – g.16.15
Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy.(1400m)
Gonitwa 3 – g.16.45
Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4l. i st. koni.(3600m)
Gonitwa 4 – g.17.15 Nagroda Tiumena
Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5l. i st. koni.(4200m)
Gonitwa 5 – g.17.45
Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy.(1600m)
Gonitwa 6 – g.18.15
Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. (3600m)

Tiumen (Beaconsfield – Toskanella po Demon Club) urodził się w 2001 r. w stadninie koni Moszna. Jest pierwszym koniem wyhodowanym w niepodległej Polsce, jaki wygrał Wielką Pardubicką – najtrudniejszy wyścig z przeszkodami na świecie (6900 m, 30 przeszkód). Dokonał tej sztuki w latach 2009-2011 i dołączył do ekskluzywnego grona sześciu rumaków z trzema zwycięstwami na koncie. Trenerem Tiumena był legendarny Josef Vaňa, który dosiadał go we wszystkich czterech startach w Wielkiej Pardubickiej. Wyścigową karierę rozpoczynał w Czechach od gonitw płaskich, dwa razy plasując się na płatnym miejscu. Potem spróbował sił w płotach i z trzech startów dwa zakończył zwycięsko (w tym raz w Merano). Od piątego roku życia startował już tylko w gonitwach z przeszkodami. Co ciekawe, nie odniósł w nich zbyt wiele zwycięstw, bo tylko pięć, ale trzy z nich to wspomniane triumfy w Wielkiej Pardubickiej. Poza tym wszystkie przeszkodowe starty z wyjątkiem jednego ukończył i w każdym był na płatnym miejscu (najdalej na piątym). Wygrał ponad 7.260.000 koron, czyli prawie 1.200.000 zł.

 

6 dzień wyścigowy – dzień czeski
30 czerwca (niedziela), koncert: 14:30, początek wyścigów: 15:15
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
Ul. Zwycięska 2, Wrocław
Wstęp wolny