Aukcja na rzecz osób z autyzmem w Domarze

Galeria Akademicka „Made in Wrocław” zaprasza na otwarcie Zimowego Salonu Sztuki, podczas którego zaprezentuje kolejną, mocną dawkę wrocławskiej sztuki. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z artystami. Gościem specjalnym będzie aktor Wojtek Mecwaldowski, który poprowadzi Charytatywną Aukcję Sztuki na rzecz Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu. Zapraszamy w najbliższy piątek, 14 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 do Galerii Wnętrz DOMAR.

 

Podczas aukcji licytowane będą prace przekazane przez artystów, którzy współpracują Galerią Akademicką Made in Wrocław. Aukcja Charytatywna odbędzie się w Galerii Wnętrz DOMAR na II piętrze (obecna ekspozycja GALERII AKADEMICKIEJ MADE IN WROCŁAW). Wieczór umili koncert wszechstronnego pianisty Marka Markowskiego, serwowane będą przepyszne przekąski oraz wino.

 

– Pomysł na zorganizowanie przedświątecznego spotkania połączonego z aukcją na rzecz osób z autyzmem i zaproszenie Wojtka Mecwaldowskiego to efekt pięknych zbiegów okoliczności– mówi Tomasz Chołuj, współzałożyciel Galerii Akademickiej Made in Wrocław. – Wojtek kilka lat temu miał przyjemność zagrać w filmie Bodo Koxa „Dziewczyna z Szafy”. Szukając konsultacji zgłosił się do Stowarzyszenia, gdzie pierwszy raz miał styczność z osobami autystycznymi. W tym samym czasie w mojej głowie rodził się pomysł otwarcia galerii sztuki. Z kolei w tym roku poznałem partnera mojej wspólniczki, Marcina. Okazało się wówczas, że Marcin jest synem mojego byłego wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej Wojciecha Winiszewskiego, a ten mężem Alicji Winiszewskiej, prezesowej Stowarzyszenia z którym kilka lat wcześniej z gotowym już scenariuszem konsultował się Wojtek Mecwaldowski. Podczas tych konsultacji poznał również Marcina i jego starszego brata Piotrka. Co zaskakujące – okazało się, że punktem wyjścia dla scenariusza filmu była relacji dwóch braci – starszego, cierpiącego na autyzm Tomka i w pełni zdrowego, młodszego Jacka. Co w tym zaskakującego? Marcin jest tym młodszym bratem – a Piotrek starszym – tyle, że w prawdziwym życiu. I ta trochę skomplikowana historia z filmowymi zbiegami okoliczności doprowadziły nas do tego miejsca – tutaj do Galerii Made In Wrocław, gdzie razem z Wojtkiem Mecwaldowskim spontanicznie postanowiliśmy zorganizować świąteczną licytację sztuki na rzecz osób z autyzmem.

 

Co: Aukcja na rzecz osób z autyzmem z udziałem Wojciecha Mecwaldowskiego
Gdzie: Galeria Wnętrz DOMAR, ul. Braniborska 14, Wrocław, II piętro (obecna ekspozycja prac artystycznych)
Kiedy: Piątek 14 grudnia 2018, godz. 18.00
Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie udziału – mail: madeinwroclaw1@gmail.com / tel: +48 607 66 22 44

 

Wrocławska Galeria Wnętrz Domar to jedna z największych galerii wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 18 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych – począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów.