DISTANCING CHRONICLE – wystawa

„Kronika oddalenia” Dariusza J. Gorskiego i Miry Boczniowicz unaocznia procesy alienacji występujące we współczesnych społeczeństwach. Materiał fotograficzny wykonany był w różnych okresach w przestrzeniach publicznych głównie w USA, część w Polsce. Jednym z bardziej zjawiskowych ujęć tego wielowątkowego projektu jest „dystans społeczny” w czasie pandemii, rejestrowany w różnoraki sposób na ulicach San Francisco i Berkeley (CA).

 

Futurystyczne i dystopijne obrazy wprowadzają jednak w daleko szerszy kontekst społeczny i cywilizacyjny. Projekt ma charakter otwarty i jest powiększającym się fotozbiorem, swoistym wizualnym katalogiem socjologicznym, z którego na wystawie prezentowane są wybrane fragmenty.

 

Dariusz J. Gorski – artysta multidyscyplinarny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Sfery działań: fotografia, video, obiekty, rysunek, malarstwo. Współtwórca i założyciel grupy Antyle 2, Poznań 1990. Inicjator i twórca młodzieżowego Teatru Form Nieforemnych (1992). Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych.Laureat licznych nagród m. in. złotego, srebrnego i brązowego medalu Polskiego Związku Artystów Fotografików za twórczość artystyczną. Prace w zbiorach publicznych i prywatnych. Mieszka i pracuje w Berkeley, California.

 

Mira Boczniowicz aka MiRART.73 – artystka interdyscyplinarna. Wykładowczyni akademicka. Wypowiada się przy użyciu języka wizualnego. Realizuje projekty związane z problematyką przestrzeni publicznej, cielesności i struktur w ich aspekcie symbolicznym, historycznym i medialnym. Zaangażowana w budowanie kolekcji / archiwum – dokumentując postaci, wydarzenia i miejsca.

 

Kurator: Mariusz Jodko
Wystawa towarzyszy 10. Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii TIFF Festival 2020 // Procesy

 

Co: wystawa – Dariusz J. Gorski, Mira Boczniowicz / DISTANCING CHRONICLE
Gdzie: Galeria Entropia, Wrocław ul. Rzeźnicza 4
Kiedy: 3—30 września 2020, otwarcie: 3 września 2020 g. 16:30
Wstęp wolny

www.entropia.art.pl
https://www.facebook.com/galeria.entropia
entropia@entropia.art.pl

 

Fot. Dariusz J. Gorski / Namiot bezdomnego przed Berkeley Art Museum and Pacific Film Archive