Czas Patriotów – prezentacja gry planszowej

Odzyskaj niepodległość… grając w planszówkę! „Czas Patriotów”, czyli gra wymyślona przez wrocławianina, jest prawdopodobnie jedyną taką formą uczczenia obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Na przedpremierową prezentację 6 listopada o godzinie 17.00 zaprasza wrocławski Klub Pod Kolumnami.

 

„Czas Patriotów” jest unikalną formą włączenia się w obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jest równocześnie grą edukacyjną – dzięki niej gracze poznają realia z 1918 roku zaznajamiając się z historycznymi wydarzeniami jakie miały miejsce na terenie odradzającego się państwa polskiego.

 

– Pomysł stworzenia gry zrodził się w zeszłym roku jako chęć dołożenia „planszówkowej” cegiełki do obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości – mówi Paweł Haładyn, twórca „Czasu Patriotów”. – Klimat gry jest widoczny między innymi w szacie graficznej inspirowanej starymi fotografiami. Gra jest na etapie przetestowanego finalnego prototypu. Planuję zebrać za pośrednictwem kampanii społecznościowej (crowdfundingu) pieniądze na jej wydanie.

 

O grze można przeczytać na facebookowym profilu – https://www.facebook.com/GraCzasPatriotow/ , oraz na stronie internetowej – http://czas-patriotow.pl/ . Do tej pory autor wydrukował własnym nakładem kilka jej egzemplarzy, które pierwszy raz zaprezentuje szerszemu gronu na przedpremierowym pokazie w Klubie Pod Kolumnami 6 listopada o godzinie 17.00. Autor za pomocą kampanii społecznościowej w Internecie chce zebrać fundusze na jej wydanie w większym nakładzie. Na potrzeby kampanii powstał również krótki film z udziałem przedstawicieli wrocławskiej grupy rekonstrukcyjnej Semper Fidelis, którzy wystąpili w strojach z epoki – film można obejrzeć na profilu facebookowym.

 

– Zapraszam do Klubu Pod Kolumnami – będzie można przetestować grę, zagrać, porozmawiać o szczegółach i spędzić miło czas – dodaje Paweł Haładyn. – Gra ma dostarczać rozrywki i jednocześnie uczyć historii poprzez nawiązanie do odzyskania niepodległości w 1918 r. Gracze rywalizują między sobą o jak najlepsze wykonanie wspólnego zadania – wyzwolenia spod okupacji największych miast Centralnej Polski za pośrednictwem różnych działań: wojskowych, społecznych i politycznych. Gra jest przedstawicielem tzw. eurogier z mechaniką budowania talii (deck building) i wysyłania pionków (worker placement) przeznaczoną dla 2-5 graczy z czasem gry 40 minut przy 2 osobach plus 20 minut każda kolejna.

 

Co: prezentacja gry planszowej „Czas Patriotów”
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 6 listopada, wtorek, godzina 17.00
Wstęp wolny

 

Prezentacja gry:
https://www.facebook.com/GraCzasPatriotow/
http://czas-patriotow.pl/

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/1866143520169663/

Klub Pod Kolumnami:
https://www.facebook.com/kolumny/?ref=bookmarks
www.kolumny.art.pl