Ćwicz Awangardę – BŁĘKIT

W galerii Awangarda rozpoczyna się cykl warsztatów dla najmłodszych Ćwicz Awangardę! Prowadzone przez Kamilę Wolszczak – artystkę i edukatorkę będę towarzyszyć kolejnym wystawom w programie galerii. Pierwsze z nich dedykowane będę twórczości Wandy Gołkowskiej. Cykl Ćwicz Awangardę! Jest częścią programu edukacyjno-autorefleksyjnego Restauracja Awangardy.

 

Czyste niebo w słoneczny dzień, czyli błękit będzie tematem przewodnim pierwszych sobotnich warsztatów dla dzieci, które w galerii Awangarda BWA Wrocław poprowadzi artystka Kamila Wolszczak. Inspiracją będą prace Wandy Gołkowskiej, które teraz mieszkają w galerii Awangarda i warto je odwiedzić. Artystka Wanda lubiła zbierać różne niecodzienne rzeczy, a czy Ty coś zbierasz? Jeżeli tak, to włóż to do kieszeni i przynieś w sobotę. Rodziców zapraszamy w tym czasie na sobotnie oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie Gołkowska. Wystawa Otwarta.

 

Ćwicz Awangardę to cykl kreatywnych spotkań skierowany do młodych odbiorców sztuki współczesnej, która intryguje, rozwija i bawi. Warsztaty są inspirowane twórczością artystów oraz formą najnowszych wystaw galerii Awangarda BWA Wrocław i stanowią element programu Restauracja Awangardy.

Podczas działań będziemy wspólnie odkrywać artystyczny świat galerii i jej okolicy. Będziemy obserwować wybrane prace z wystawy, ich kontekst, formę i kolory. Spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: „dlaczego?”, „po co?” i: „jak?”.

Celem warsztatów jest pozwolić dzieciom, by poczuły się swobodnie w galerii, jak prawdziwi artyści albo kuratorzy i zobaczyły, jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie oraz kontekst przedmiotów i miejsca. Chcemy rozbudzić w nich wrażliwość na problemy kompozycyjne, przestrzenne i nauczyć je kreatywnie rozwiązywać, tak, by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie.

Kładziemy nacisk na przestrzenny charakter zajęć i tworzenie z różnorodnych materiałów. Przy pomocy prostych działań uczymy się tworzyć i performować we własnym języku.

Warsztaty odbywają się w ramach programu Restauracja Awangardy.

 

Kamila Wolszczak to artystka sztuk wizualnych mieszkająca we Wrocławiu. Jest absolwentką Malarstwa na UMCS w Lublinie oraz Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jako artystka wyraża się w takich mediach jak performance, instalacja, video i rysunek. Jest autorką artystycznego projektu SUW – Samonośne Uniwersalne Wystawy.
Jest autorką licznych warsztatów artystycznych adresowanych do różnych grup wiekowych, przy takich instytucjach kultury jak Centrum Sztuki WRO, Pracowni Komuny Paryskiej 45 w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, czy Muzeum Etnograficzne.

Więcej informacji na www.kamilawolszczak.wordpress.com

 

Co: Ćwicz Awangardę – BŁĘKIT / warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat z Kamilą Wolszczak,
Gdzie: galeria Awangarda BWA Wrocław, Wita Stwosza 32
Kiedy: sobota, 25 marca 2017, godz. 16:00
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: k.sega@bwa.wroc.pl