Creepypasta

Galeria Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…” w Centrum Kultury Zamek zaprasza na wystawę: Katarzyna Babis i Daniel Grzeszkiewicz pt. Creepypasta.

 

Katarzyna Babis – urodzona w 1992 roku, lubelska ilustratorka i rysowniczka komiksów, studiowała grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS-u. Swoje krótkie formy komiksowe publikuje w licznych magazynach i antologiach oraz w internecie. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży oraz programy arteterapii dla wykluczonych. Swój debiutancki album pt. “Tequila” – na podstawie scenariusza Łukasza Śmigla – wydała w 2014 roku (wyd. Dobre Historie), przy wsparciu użytkowników serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi.

 

Na swoim koncie ma udział w projektach: “Dom żałoby 7” (2013), “Rag & Bones” (2014), “Tequila 1: Władca marionetek” (2014). “Maja z Księżyca”, książka dla dzieci, wydawnictwo Widnokrąg, 2015, „Rag&Bones 2”, (2015).
Nagrody: wyróżnienie w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier (2013) za “Pan tu nie stał” (scenariusz Dominik Szcześniak); nominowana do Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego Żurawie 2014, w kategorii „Obraz”.
Miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu.

 

Daniel GEDEON Grzeszkiewicz (rocznik 1980) – lubelski grafik zafascynowany komiksem, autor okładek.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej.
Publikował w m.in. “KGB” i “Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).

 

Tworzył ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Z końcem sierpnia 2015 roku ukazał się we Francji drugi tom cyklu historyczno-kostiumowego ”L’Or du Rhin” (”Złoto Renu ‘) zatytułowany ”La flèche et le glaive” (”Strzała i miecz”). Scenariusz Rogera Seitera i François Hoffa zilustrował Daniel ”Gedeon” Grzeszkiewicz. W przygotowaniu jest także album Gestalt, tworzony wspólnie z Marcinem Rusteckim i Dominikiem Szcześniakiem.
Na swoim koncie ma komiksy, samodzielne: “X2”, “Gedeon zebrany”; zbiorowe: “Komiks Forum ’98”, “Antologia piłkarska – Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce…”, “Copyright. Antologia komiksu”, “Dom żałoby 7”, “Powrót Barbarzyńców i nie”, ”La flèche et le glaive” oraz „Gedeon”- zbiór krótkich form komiksowych i bogata galeria ilustracji Daniela Grzeszkiewicza.

 

Galeria Komiksu i Ilustracji „Tymczasem…” rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i jest miejscem gdzie regularnie są wystawiani artyści komiksowi oraz znani ilustratorzy. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne. Galeria mieści się we wnętrzach Centrum Kultury Zamek.
Wystawa “Creepypasta” będzie dziewiątym wernisażem w Galerii.

 

Dotychczas swoje prace pokazywali tu następujący artyści:
Przemysław Truściński – “Nierealny świat”
Krzysztof Gawronkiewicz – “Fantastyczny komiks”
Paweł Zych i Witold Vargas – ilustracje z książki „Bestiariusz Słowiański”
Krzysztof Owedyk – “Zwyrodnialec”
Marcin Podolec – “Małe Gesty”
Joanna Karpowicz – “I want to believe”
Sebastian Skrobol – “Welcome to my fairytale”
Daniel Chmielewski – “Trakcje”

 

Co: wystawa – Katarzyna Babis i Daniel Grzeszkiewicz pt. Creepypasta
Gdzie: Galeria Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…” w Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: wernisaż 6 listopada, piątek, godzina 19:00
Wystawa czynna od 7 listopada do 3 grudnia
Wstęp wolny

www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro

 

Daniel_Grzeszkiewcz Katarzyna_Babis 2 Katarzyna_Babis marv_by_danielgrzeszkiewicz plakat