CIEKŁE MIASTO II

Dokładnie po trzech latach od swojej indywidualnej wystawy „Subtelności” w galerii SIC! BWA Wrocław niemiecka artystka Judith Röder wraca do Wrocławia by kontynuować wrażliwe badanie miasta oparte na uważności i rejestracji. Tym razem poszerzy swoją refleksję nad jego „stanem skupienia” o kontekst środowiska naturalnego, a osią jej zainteresowań będzie relacja między światem przyrodniczym a tożsamością kulturową.

 

Jej pobyt przybierze formułę otwartego seminarium, w którym udział mogą wziąć osoby dorosłe zainteresowane udziałem w zmysłowym badaniu miasta.

 

Jaki wpływ na naszą percepcję i doświadczenie mają miejskie środowisko Wrocławia i dolnośląska przyroda? Jakie informacje o charakterze miasta i otaczającego go krajobrazu przekazuje nam ich fizjonomia? W jaki sposób tożsamość kulturowa przejawia się w środowisku? Jak widoczny jest czas? W jakim stopniu mieszają się wymiary przeszłości i teraźniejszości, ruchu i zatrzymania? Zarówno w trkacie warsztatów i jak spotkania z artystką rozważymy jak wizualność wpływa na mentalny obiór i bycie w przestrzeni.

 

Informacje i zapisy: zofia.reznik@wersja.org

 

W ramach pobytu rezydencyjnego artystki odbędą się następujące wydarzenia otwarte, wszystkie prowadzone w języku angielskim w galerii Studio BWA Wrocław ul. Ruska 46a/301 (drugie piętro) oraz TIFF Center, ul. Ruska 46a (trzecie piętro)

Ciekłe miasto II: środowisko – spotkanie z Judith Röder
2.08 (czwartek), godz. 18:00
TIFF Center, ul. Ruska 46a (trzecie piętro)

 

Ciekłe miasto II: środowisko – warsztaty
4.08 (sobota) oraz 5.08 (niedziela), godz. 11:00-14:00
galeria Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46a/301 (drugie piętro)

 

Ciekłe miasto II: środowisko – prezentacja finałowa
24.08, godz. 18:00-20:00
oraz 25-26.08, godz. 12:00-16:00

 

Ciekłe miasto II: środowisko rezydencja artystyczna Judith Röder
29.07-31.08.2018
w galerii Studio BWA Wrocław ul. Ruska 46a/301 (drugie piętro)

 

Organizatorzy: Strefa Kultury Wrocław, Air Wro, Fundajca Wersja i BWA Wrocław

 

Judith Röder – artystka wizualna, wykształcona w zakresie projektowania szkła w Instytucie Ceramiki i Szkła Artystycznego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Koblencji (Hochschule Koblenz). Obecnie studiuje film w Wyższej Szkole Mediów w Kolonii (Kunsthochschule für Medien Köln). W swoich pracach wykorzystuje materiały naturalne, które chętnie łączy z nowymi technologiami, jednak to zawsze szkło zajmuje w nich centralne miejsce. Oszczędne w wyrazie tafle bywają w jej instalacjach zarówno ekranem dla efemerycznych projekcji, jak miejscem utrwalenia śladów zjawisk, które wymykają się percepcji zmysłowej.

www.judithroeder.de