Chwasty i płody

Wystawa Chwasty i płody zapowiada cykl „prac ogrodowych” Patrycji Mastej, który będzie przez nią kontynuowany podczas rezydencji w Sète we Francji. W Arttrakcie można zobaczyć wyłaniającą się z onirycznych kolaży kolekcję mnogich form życia, które wymykają się wszelkiej kategoryzacji.

 

Wśród płodów ziemi odnaleźć można również bezwstydne chwasty pojawiające się, gdy okres wegetacji sięga szczytu. Intuicyjne tworzenie podobne jest do pielęgnowania ogrodu, którego formy są rezultatem wytężonej pracy ciała. To także afirmacja płodności, która nie zna granic gatunku i wyrażana jest w symbolicznym związku z ziemią. W sensualnych sceneriach fauna i flora przenika się z postaciami kobiet, lecz idylliczny, kojący nastrój kolaży, ma także swoją ciemniejszą stronę. Nieokiełznana moc twórcza i niepokoje, wiernie tu sobie towarzyszą. Gdy lęki wychodzą z cienia, materializują się pod postacią „Innego”/„Dzikiego”.

 

Magdalena Skowrońska – kuratorka wystawy Rezydencja Patrycji Mastej w Sète realizowana jest w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro „Kultura mobilna”.

 

Co: Wystawa: Chwasty i płody – Patrycja Mastej
Gdzie: Galeria Arttrakt, Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław
Kiedy: 22.09.2017 do 13.10.2017
Wstęp wolny

Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 14:00 – 18:00
sobota-11:00-15:00

https://www.facebook.com/events/136281370321210/
https://www.facebook.com/Arttrakt/
http://www.arttrakt.pl/