Chiny w Zamku

5000 kilometrów na rowerze, czyli niemal dwukrotność łącznej trasy Tour de France – największego wyścigu kolarskiego świata, przejechał Robert “Robb” Maciąg podróżując po najludniejszym i jednym z największych krajów globu – Chinach.

 

W czwartek 25 lutego o godz. 18:30 będzie można obejrzeć fotorelację z wyprawy oraz porozmawiać z Robertem Maciągiem podczas spotkania we wrocławskim Centrum Kultury “Zamek”, wstęp wolny.

 

“Po przejechaniu rowerem 5000 km po Chinach nauczyliśmy się jednego – co 100-200 kilometrów to niemal zupełnie inny kraj. Zmieniają się dialekty, potrawy, rysy twarzy i krajobrazy. Tutaj nie można się nudzić. Tutaj co chwilę coś się zmienia a za każdym zakrętem czai się niespodzianka. To nie jest taki oczywisty kraj jak by nam się wydawało. To olbrzymi kraj różnorodności, nieznanych nam zwyczajów i przepięknych krajobrazów.”

 

ROBERT „ROBB” MACIĄG – rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych i strony www.ku-sloncu.org

 

Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Jeżeli nie pisze to prowadzi warsztaty etnograficzne dla szkół, współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabiera ludzi w świat z KiribatiClub. Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

 

Podróżuje i pisze (kiedyś bardziej do szuflady) od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej, Tysiąc Szklanek Herbaty, Dobków: Wyspa oraz Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach. Właśnie za Szklanki , Robb otrzymał drugiego Travelera , Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.

 

Co: Cykl “Kultury świata” – Chiny, kraj ludzi i krajobrazów – slajdowisko i spotkanie z Robertem Maciągiem
Gdzie: Centrum Kultury “Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: 25 lutego (czwartek) godz. 18:30
Wstęp wolny

www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro

 

CHINY - fot. Robert Maciąg (3) CHINY - fot. Robert Maciąg (5) CHINY - fot. Robert Maciąg (6) CHINY - fot. Robert Maciąg (11) CHINY - fot. Robert Maciąg (13) KS_Chiny_plakat