Wystawa z ludzkich ciał

BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata tylko przez 3 miesiące we Wrocławiu! Już od 26 września do 24 grudnia br. w C.H. Magnolia Park, będzie można oglądać po raz pierwszy w Polsce oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens.

 

BODY WORLDS & The Cycle of Life

ODKRYJ TAJEMNICE POD TWOJĄ SKÓRĄ I ROZWIĄŻ ZAGADKI SWOJEGO CIAŁA.

 

Możliwość poznania ludzkiego ciała nie powinna być dłużej zastrzeżona dla
małej grupki uprzywilejowanych, tylko udostępniona wszystkim ludziom.
Nic nie jest nam bliższe niż nasze własne ciało, ale o niczym innym,
co jest nam bliskie, nie wiemy tak mało, jak właśnie o ciele.
Gunther von Hagens

 

Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier,  Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na tej wystawie rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach Jamesa Bonda – Casino Royale!

 

 

BODY WORLDS & The Cycle of Life jedyna w swoim rodzaju wystawa anatomiczna poświęcona budowie człowieka, pozwalająca na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. Wystawa o charakterze edukacyjnym pokazuje cykl życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

 

Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy. Wystawa ukazuje zwiedzającym jak finezyjne jest nasze własne ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Wspaniała okazja aby zobaczyć wygląd wewnętrzny człowieka.

 

To jest niesamowite i pouczające. Fascynujące doświadczenie naukowe.
Nigdy więcej nie będę lekceważyć mojego ciała.
Tony Hawk, amerykański skateboardzista

 

Nie mogę sobie wyobrazić lepszego sposobu na spędzenie wolnego dnia!
Mam nadzieję, że wrócę tu z moimi przyjaciółmi!
Josh Groban, amerykański piosenkarz klasyczny

 

Co za niesamowite doświadczenie edukacyjne!
Swojego rodzaju oddzielenie umysłu od ciała bardzo wiele dodało do mojego życia!
Andre Agassi, amerykański tenisista

 

Jak żadna inna, ta wystawa zmienia postrzeganie siebie samych. Wystawy z cyklu BODY WORLDS Gunthera von Hagens były pierwszymi publicznymi wystawami dotyczącymi anatomii człowieka. Prezentowane są za pomocą prawdziwych ludzkich ciał. Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogą dowiedzieć się, jak skomplikowane, piękne, ale też jak kruche jest nasze ciało. BODY WORLDS to niesamowite spotkanie z człowieczeństwem, a przez to z samym sobą.

 

BODY WORLDS & The Cycle of Life jest zbiorem niemalże 150 anatomicznych wzorców i pozwala na dokładną analizę skomplikowanej budowy ludzkiego ciała. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki ludzkiego ciała. To wielozmysłowe doświadczenie zmusza uczestników do refleksji nad formą i funkcją ich organizmu, jego wrażliwością w przypadku dolegliwości, jak również nad jego siłą i witalnością, gdy jest zdrowe. Wystawa jest przeznaczona dla osób pragnących zgłębić sekrety budowy ciała, ale także dla tych, którzy wcześniej w ogóle nie mieli do czynienia z anatomią człowieka – powiedziała Magdalena Glimasińska, przedstawiciel organizatora wystawy. Ekspozycja prezentuje strukturę ciała w różnych codziennych czynnościach, a także konsekwencje płynące z niewłaściwego trybu życia, np. nadmiernego objadania się, palenia papierosów lub przyjmowania innych używek. Obok siebie będą pokazane organizmy chore i zdrowe, narządy z defektami oraz bez. BODY WORLDS & The Cycle of Life  inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie.

 

Dziękuję za tak wnikliwe zbadanie ludzkiego ciała.
Tina Turner, amerykańska piosenkarka

 

Co za świetna wystawa. Teraz dokładnie wiem co się ze mną dzieje, kiedy mam kaca.
Jean-Paul Gaultier, francuski projektant mody, muzyk

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life kładzie duży nacisk na edukację, przez co zachęca szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i uczelnie wyższe do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy „z pierwszej ręki”.  Wartość edukacyjna projektu została wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS & The Cycle of Life sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy  i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego z nas.

 

Gunther von Hagens jako anatom, wynalazca, nauczyciel oraz orędownik zdrowia stworzył estetyczne plastynaty całego organizmu. Dzięki nim mamy możliwość wnikliwego zapoznania się fantastyczną tematyką ciała. Przejrzyste plastry plastynatów ukazują budowę wewnętrzną ciała i odzwierciedlają dokładne położenie organów względem siebie. Wystawy Gunthera von Hagens są realizowane dzięki przyjętemu programowi dawców organów. Twórca używa wyłącznie ciał, które zostały za życia dobrowolnie przekazane przez dawcę. Poprzez plastynację, ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity anatomiczny wzorzec, dając możliwość widzom zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli.

 

Zdecydowanie oszałamiająca. Otwierająca oczy.
Nigdy nie wiedziałem, że tak dużo dzieje się wewnątrz ciała ludzkiego
– niczym cichutka fabryka. Niesamowite.
Gary Oldman, brytyjski aktor, scenarzysta, reżyser i producent

 

 

Otwarcie wystawy : 26 września 2015 r. godz. 10:00.
Wystawa dostępna tylko 3 miesiące!

Miejsce: MAGNOLIA PARK, Pierwsze piętro (koło sklepu SMYK), Wrocław, ul. Legnicka 58

Ceny biletów: od 25 zł, szczegóły na www.bodyworlds.pl

Więcej informacji o wystawie, biletach, godzinach, procesie plastynacji i materiałach do pobrania na www.bodyworlds.pl.

 

BODYWORLDS_PLAKAT_B1