BĘBNY DLA NAJMŁODSZYCH

Klub Pod Kolumnami zaprasza na warsztaty rytmiczno-bębniarskie dla dziec. To podróż w świat rytmu i egzotycznych instrumentów perkusyjnych. Bęben i rytm na nim grany jest znakomitym sposobem do pierwszego kontaktu z muzyką i instrumentami.

 

Poczucie rytmu u dzieci jest wręcz intuicyjne, my stwarzamy jedynie możliwość na twórcze wykorzystanie tej zdolności. Na zajęciach dzieci mają okazję tworzyć muzykę wykorzystując oryginalne instrumenty, poznają historię ich powstania oraz zaznajamiają się z innymi kulturami.

 

Info i zapisy:
info@kolumny.art.pl
pracowniabebnow.pl

 

Prowadzenie: Mariusz Raźny – pedagog, miłośnik bębnów etnicznych z wieloletnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej i scenicznej. Muzyk zespołu Tiriba i Fort BS. Producent instrumentów. Uczeń najlepszych afrykańskich muzyków, w 2012 r. odbył podróż do Gwinei, źródeł muzyki djembe. Więcej informacji o prowadzącym: www.pracowniabebnow.pl

BĘBNY DLA NAJMŁODSZYCH – warsztaty towarzyszące Festiwalowi “Freaki Afryki”
24 maja – Klub Pod Kolumnami, Pl. Św. Macieja 21
godz. 14.00-15.30,
koszt: 20 zł (dziecko), 30 zł (rodzic + dziecko)

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO dla RODZICÓW z DZIECKIEM w CHUŚCIE oraz KOBIET w CIĄŻY w ramach warsztatów towarzyszących Festiwalu “Freaki Afryki”
24 maja godz. 12:00 – 13:30, Klub Pod Kolumnami, Pl. Św. Macieja 21
koszt: 45 zł (do 20 maja), 50 zł (po 20 maja)
Info i zapisy:
info@kolumny.art.pl
www.afro-dance.pl

 

RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów. Całe ludzkie życie jest z nimi związane, już w łonie płód tańczy w rytm bicia serca swojej matki. Wszystkie pierwotne i „prymitywne” społeczności miały potrzebę wyrażania emocji oraz komunikowania się z przodkami i duchami poprzez muzykę i taniec. Muzyka i taniec towarzyszą w Afryce zarówno wyjątkowym świętom, jak i są obecne podczas codziennego życia.Afrykańskie kobiety nie rozstają się ze swoimi maluchami, noszą je w chustach – wykonując właściwie wszystkie czynności dnia powszedniego. Aktywnie uczestniczą także w rozmaitych ceremoniach i rytuałach, w trakcie których śpiewają i tańczą. Takie dzieci bardzo szybko dorastają i rozwijają się, uczą życia, stają samodzielne, a także osłuchując się z dźwiękami bębnów – niezwykle muzykalne i uzdolnione ruchowo. Rytmiczny taniec rodzica z dzieckiem w chuście wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje je i pomaga wyciszyć się, jest wspaniałą zabawą oraz sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi – integruje i uczy współpracy w grupie.

TANIEC AFRYKAŃSKI niezwykle wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”, przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie.

Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla tych rodziców, którzy noszą dzieci w chustach, ale również dla tych, którzy chcieliby nauczyć się sztuki wiązania chust – OBECNY BĘDZIE CERTYFIKOWANY DORADCA CHUSTOWY . Ponadto w zajęciach mogą wziąć udział również kobiety w ciąży (po uprzedniej konsultacji z lekarzem) oraz planujące potomstwo.
ZAJĘCIA Z MUZYKĄ BĘBNÓW NA ŻYWO!!

 

Prowadzenie : Aneta Szlacheta – animator kultury, ekolog, instruktorka tańca afrykańskiego, tancerka zespołów Foliba, Sango, City Bum Bum. Od lat zainspirowana jest kulturą Afryki Zachodniej, gdzie podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (takich jak: “Les Ballets Africains”, “Ballet Surakata”,” Ballet District de Bamako”) oraz tradycyjnego tańca wioskowego z regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Stworzyła autorskie programy zajęć dla seniorów i rodziców z dziećmi w chustach. Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Fanta Konate (Gwinea), Seckou Keita (Senegal), Namory Keita (Gwinea) i wielu innych. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Więcej o prowadzącej na www.afro-dance.pl

 

Klub “Pod Kolumnami”, pl. św. Macieja 21 tel/fax: 71 322 95 38
www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny

 

warsztaty b¦Öbniarskie dla najm+éodszych warsztaty ta+äca afro dla rodzic+-w z dzieckiem w chu+Ťcie