Andrzej DUDEK – DÜRER: CZAS

Wystawa będzie przeglądem podstawowej problematyki i sposobów wyrazu obecnych w całej twórczości Andrzeja Dudka – Dürera, od połowy lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Uwzględnione będą przede wszystkim prace zrealizowane w różnych formach techniki fotograficznej, ale także grafiki, prace wideo i nagrania dźwiękowe.

 

Naczelną i wieloznaczną kategorią jest tutaj „czas” , którego rozumienie determinuje różne przejawy rzeczywistości. W trzech kolejnych pomieszczeniach galerii pokazane będą w pierwszej kolejności realizacje z lat 60. i 70., następnie z lat 80. i 90., oraz powstałe po 2000 r. Bardzo bogata formalnie oraz ilościowo twórczość artysty zostanie przedstawiona w skondensowanej formie, poprzez wybór motywów i problemów najbardziej dla niego charakterystycznych i wyrażanych w zmieniający się sposób poprzez aktualnie dostępne środki techniczne.

Wystawa zrealizowana w ramach obchodów 70-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików
Kurator – Adam Sobota

 

Andrzej Dudek-Dürer jest jedną z najbardziej oryginalnych, konsekwentnych i rozpoznawalnych osobowości współczesnej polskiej sztuki. Performer, fotograf, grafik, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk pracujący często z instrumentami i mediami elektronicznymi, jest aktywny na bardzo wielu polach wypowiedzi – tworzy instalacje, rzeźby, zajmuje się environment, budową instrumentów, działalnością metafizyczno-telepatyczną, antypoezją czy mail artem w ciągłym procesie kreacji i dokumentacji własnego wizerunku oraz rozwoju własnej świadomości. […]
Swoją twórczość prezentował i prowadził wykłady m.in. w The Art Institute w Chicago; Academy of Art College w San Francisco; Conservatorio National de Musica w Mexico City; School of Art Otago Polytechnic w Dunedin – Nowa Zelandia; The City Art Institute w Sydney; University of California, Berkeley; ASP w Gdańsku; Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

 

Nagrody: Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, 2014, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nieocenione zasługi dla Kultury Polskiej, 2014 […]
Dokumentacje i prace (m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Kolekcja Zachęty Dolnośląskiej, Centro de Arte Actual w Barcelonie, Stedlijk Museum w Amsterdamie, Museum of Modern Art. w Nowym Yorku, Tate Gallery w Londynie, City Art Institute Library w Sydney, The School of the Art Institute of Chicago).

http://www.a.dudek.durer.artwroc.com

 

Co: Andrzej DUDEK – DÜRER: CZAS – wybrane prace, fotografia, grafika, obiekty, instalacje, wideo i performance
Gdzie: Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, pl. bpa Nankiera 8, Wrocław
Kiedy: 9 Listopada do 2 grudnia 2017
Wernisaż 9 listopada, godz. 18.00, finisaż 1 grudnia 2017 godz 20.00
Bilety: normalny – 4 zł, ulgowy* – 2 zł, w poniedziałki wstęp wolny

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA