8. edycja Dub Areny

Zapraszamy na 8. edycją Dub Areny! Waszymi gośćmi będą twórcy wielu soundsystemowych killerów, dubowo-mistyczny walec – Moa Anbessa z Włoch z Giallo Manem na wokalu. Jednoosobową sekcję dętą zapewni Vale – berliński producent i trębacz. Będziemy i my – Steppa Warriors z naszym sound systemem i załogą dbająca o przyjazną i luźną atmosferę, napitek i jedzenie. Czekamy na Was na parkiecie!

 

Co: 8. edycja Dub Areny – Moa Anbessa ft. Giallo Man (IT), Vale (live trumpet) (DE), Steppa Warriors Sound System
Gdzie: ToTu, ul. Hubska 6, Wrocław
Kiedy 30 września, sobota), od 21:30
Bilety: 25/30 PLN

 

 

Moa Anbessa (Włochy)

Moa Anbessa to kolektyw doświadczonych muzyków i śpiewaków, roots/dub sound system oraz studio nagraniowe bazujące w Wenecji (Włochy), aktywne od 2001 roku, a w innych formach już od początku lat dziewięćdziesiątych. Poprzez niezależny label (Moa Anbessa Italy) wydają swoją muzykę na winylu, która aktualnie grana jest przez artystów takich jak Jah Shaka, Aba Shanti, Channel One i wielu innych na całym świecie. Moa Anbessa prowadzi także comiesięczne sesje roots & culture Venice Dub Club oraz gra regularne sesje we Włoszech i Europie. Moa Anbessa Studio nieustannie tworzy dubplate wersje i ekskluzywną muzykę dla największych światowych producentów i sound systemów. We Wrocławiu razem z Burimanem (głowa projektu) wystąpi ich najnowszy wokalny nabytek – Giallo Man, z którym właśnie wydali nowy 12″ singiel “Heartikal Souljah”.

Moa Anbessa links
https://www.facebook.com/MoaAnbessaItaly/
https://moaanbessa.bandcamp.com/

 

 

 

 

Vale (Niemcy)

Bazujący w Berlinie trębacz oraz producent muzyki dub. Jego pasja do kultury reggae i dub zrodziła się w Brukseli, gdzie od jego wczesnych lat wpływ na jego muzyczny rozwój miał Reggaebus Sound System. Po wydaniu swojej pierwszej płyty w kolaboracji z D-operation Drop w 2016 roku, zagrał wiele koncertów u boku artystów takich jak Reggaebus Sound System, Michael Exodus, Wicked & Bonny, Daniel Dubsworth i wielu innych. Czerpie inspirację z wielu gatunków i improwizuje grając jazz, dub czy jungle dodając muzyce specjalnej wibracji.

 

Steppa Warriors (gospodarze)

Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dzwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors.

Live acty Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.

Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers , Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu inspiriujących artystów na imprezach i festiwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night, Dour Festival). Robbie udziela się na mikrofonie także na sesjach Dubateers czy Reggaebus Sound System.

Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner, obecnie skupiają swoje siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub – Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.

W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system.

Steppa Warriors links
https://www.facebook.com/steppawarriors
http://soundcloud.com/steppa-warriors

 

Dub Arena
https://www.facebook.com/DubArenaWroclaw/

 

Cool Operator Sound System:
http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

 

Yarecki, Dubmassive:
http://dubmassive.org
http://www.facebook.com/yarecki.dub
https://twitter.com/yareckidub